Експерти «Детектора медіа» навчали чернігівчан медіаграмотності

На тренінг з медіаграмотності прийшли державні службовці, журналісти, небайдужі мешканці міста і навіть учасники шкільного гуртка з журналістики разом з учителькою.

Учасники тренінгу з медіаграмотності в Чернігові

Протягом майже семи годин тренери з медіаграмотності розповідали слухачам про все, що стосується дезінформації та інформаційних маніпуляцій.

В першій половині тренінгу більше уваги приділили загальним основам – медіаграмотності як явищу, критичному мисленню, формуванню і поширенню фейків, протидії інтернет-ботам та тролям.

“Ось ви переглянули журналістський сюжет. Які емоції він у вас викликає і що в ньому не так, на вашу думку?”, – спонукав до діалогу та критичного мислення аудиторію журналіст та медіаексперт Володимир Малинка.

Володимир Малинка розпочинає свою лекцію

Згодом настав час дискусії про російську пропаганду та її меседжі, емоційно проведеної медіаоглядачем “Детектора медіа” Ярославом Зубченком. Чернігівчани сказали, що на території області є сигнал російських каналів і їх дивляться ледь не в кожному домі. Переглядають російські токшоу і учасники тренінгу, однак, як при цьому самі вони наголошують, “лише для роботи”. Пропаганду бачать, однак способів боротьби з нею не знають.

Ярослав Зубченко говорив про російську пропаганду у російських та українських медіа

Наостанок комунікаційна менеджерка “Детектора медіа” Світлана Чернецька розповіла про те, які основні фейки щодо українських реформ поширюються в українських медіа.

Чому реформи міфологізують і кому вигідно поширювати вигадки про їхній перебіг розповіла Світлана Чернецька

Тренінг організували Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА та громадська організація «Детектор медіа» у партнерстві з Чернігівським обласним молодіжним центром.

Валерій Сорокін, начальник відділу співпраці зі ЗМІ Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації 

Фото – Валерій Сорокін, Юлія Халимон

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *