Українська Вікіпедія поповнилася 230 статтями про журналістику і медіаграмотність — підсумки Місячника журналістики

Журналісти, медіаекперти та вікіпедисти протягом місяця створювали статті на Вікіпедії, ділилися професійними знаннями та міркували, як убезпечити найбільшу онлайн енциклопедію від фейків, які розповсюджують у ЗМІ. 

Дописувачі Вікіпедії протягом місяця створили і поліпшили 230 статей на теми, пов’язані із журналістикою та медіаграмотністю. Найближчим часом будуть визначені активні учасники марафону, які отримають сувеніри від Детектор медіа. Команда Детектор медіа також долучилася до марафону: тепер у Вікіпедії можна знайти статтю про неформальне об’єднання українських медіа, журналістів та громадських організацій Медіарух

У межах Місячника журналістики медійники і вікіпедисти активно обмінювалися досвідом і дискутували.

Про ознаки маніпулятивної інформацію, різницю між джинсою і нативною рекламою, сайти-сміттярки та експертів-маніпуляторів у двох вебінарах розповів журналіст «Детектор медіа» Ярослав Зубченко.

Тонкощами створення статей у найбільшій онлайн-енциклопедії журналістам відкривав адміністратор української Вікіпедії, менеджер проєктів ГО «Вікімедіа Україна» Антон Процюк. На прикладах вдалих і невдалих матеріалів українських та іноземних ЗМІ редактор української Вікіпедії Сергій Петров демонстрував, як журналісти можуть використовувати онлайн-енциклопедію у свої роботі.

Редактори і дописувачі Вікіпедії Антон Процюк, Ольга Мілянович та Сергій Петров розповіли про правила використання в онлайн-енциклопедії джерел, зокрема ЗМІ, і про механізми боротьби з дезінформацією. Отар Довженко (Детектор медіа), Оксана Романюк (Інститут масової інформації), Вікторія Романюк (StopFake) поділилися своїм досвідом моніторингу та складання рейтингів ЗМІ та боротьбою з фейками та дезінформацією. Експерти запропонували вікіпедистам ще кілька критеріїв і способів, як визначати авторитетність джерел інформації

Спільний проєкт громадських організацій «Детектор медіа» та «Вікімедіа Україна» «Місячник журналістики» тривав з 15 червня до 15 липня 2020 року. 

 

Фото Polina ZimmermanPexels

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *