15 листопада – семінар ГО «Телекритика» про роботу журналістів у зонах конфліктів за участі Наталі Гуменюк і Романа Бочкали
Під час заходу буде розглянуто такі теми:
– Фізична та інформаційна безпека журналіста під час роботи у зонах конфлікту: практичні поради з підготовки до поїздки, правила поведінки у буферній зоні та зоні бойових дій, налагодження ефективної комунікації з військовими та місцевими мешканцями.
– Етичні та професійні стандарти журналістики під час висвітлення виборів за умов збройного конфлікту і важливість їх дотримання;
– Правові аспекти діяльності журналістів та організації виборчого процесу на територіях з особливим статусом.
Основними спікерами семінару будуть знані журналісти та медіа-експерти:
– Наталя Гуменюк – журналістка-міжнародниця, співзасновниця Hromadske.TV, яка співпрацює з низкою українських та міжнародних видань. Висвітлювала події у понад 50 країнах світу, в тому числі в умовах збройних конфліктів – на Близькому Сході: Іраку, Ірані, Єгипті та ін. З 2001 по 2011 працювала міжнародником на різних українських телеканалах (Новий канал, ICTV, 5 канал, К1). З 2007-го по 2010-й очолювала міжнародний відділу телеканалу «Інтер». Викладає курс «Міжнародні медіасистеми» Могилянської школи журналістики у Києві. Від початку збройного конфлікту в Україні висвітлює події в Криму і на Донбасі.
– Роман Бочкала – військовий кореспондент телеканалу «Інтер». Працює у телевізійній журналістиці з 1999 року, у військовий журналістиці – з 2008 року. За цей час висвітлював збройні конфлікти у Сомалі, Афганістані, Сирії, Єгипті, ДР Конго, Ліберії, Лівані, Косово, Південній Осетії, Нагорному Карабасі, Придністров’ї; в Україні – кримську кампанію. В зоні АТО кілька разів був безпосередньо на передовій у складі штурмових груп, що діяли у відриві від основних сил на найбільш складних ділянках фронту. Під час військових дій був у таких місцях, як гора Карачун, Красний Ліман, Ямпіль, Миколаївка, Щастя, Луганськ. В липні отримав поранення під час мінометного обстрілу біля селища Металіст.
– Володимир Нестерович – кандидат юридичних наук, доцент кафедри конституційного та міжнародного права Луганського університету внутрішніх справ. У вересні перебував у полоні терористів «ЛНР».
– Микола Гнатовський – кандидат юридичних наук, викладач Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Експерт у сфері міжнародного гуманітарного права, міжнародного кримінального права. Автор понад 60 наукових та науково-методичних праць.
Кількість місць обмежена. Учасників буде відібрано на конкурсній основі. До участі запрошено журналістів з Києва і з регіонів.
Участь у семінарі безкоштовна, кава-брейки та обід – за рахунок організаторів. Учасникам з регіонів відшкодовується вартість проїзду.
Для реєстрації на захід слід заповнити електронну анкету до 13:00 13 листопада 2014 р. Відібрані учасники отримають повідомлення від організаторів 13 листопада.
Із додатковими питаннями можна звертатися до Ірини Чуприни за тел. 068-107-46-27, або написавши на електронну адресу chupryna.iryna@gmail.com.
Початок заходу – 15 листопада о 10.00 (реєстрація – з 9.30), завершення – о 17.00.
Семінар організовано за підтримки Internews Network в рамках проекту «Вибори та ЗМІ».