Артур Колдомасов: “Про що говоритиме Байден із союзниками на наступному «Рамштайні»”
Аналітик Центру досліджень “Детектора медіа” Артур Колдомасов в розмові на Громадському радіо розповів про вибори в США, візит Байдена до Німеччини та підкилимні перемовини союзників України.
Артур Колдомасов розповідає, що ураган «Мілтон», який був в Сполучених Штатах, насправді доволі сильно сколихнув американське суспільство, а також мешканців постраждалих населених пунктів. Одним з безпосередніх обов’язків Джо Байдена на посаді президента США є допомагати своїм громадянам.
Ба більше, його часто критикують саме через те, що він мало приділяє увагу внутрішнім американським питанням, а більше зосереджений на зовнішніх справах. Експерт зазначає, що не варто будувати теорії змов довкола того, чому Байден скасував візит на «Рамштайні».
На думку Колдомасова, скоріш за все розмови на «Рамштайні» стосуватимуться безпосередньо України. Можливо, йтиметься про полегшення позиції США щодо вступу нашої держави в НАТО. Були чутки про те, що можуть скасувати заборону на удари далекобійною західною зброєю всередині території Росії. Він каже, що всі ці рішення можуть схвалити під час цих перемовин.
Експерт зазначає, що в кулуарах різних дипломатичних, політичних інституцій розмовляють про «територіальні поступки».
«Нам треба бути готовими постійно до того, що, на жаль, ось цей медовий місяць, який мала західна преса до України закінчується. Якщо він вже не закінчився. Його можна було подовжити. Він міг бути довшим, якби офіційна риторика була б більш збалансованою і більше враховувала саме медійні реалії кожної з європейських», — каже він.
Політичний аналітик каже, що український політичний істеблішмент непослідовний у своїй зовнішній політиці. Наприклад, ми звинувачуємо Китай у підтримці Росії, передачі їй важливих запчастин до зброї, критикуємо їхній мирний план. Водночас потім українська делегація приїжджає до Китаю і говорить про якесь «раціональне зерно» в цьому плані.
На думку Колдомасова, не варто дивуватись тому, що Джо Байден робить заяви про перемовини з РФ, КНДР та Китаєм щодо ядерної безпеки. Українські політики самі не розуміють, яку «карту в руках тримають і як її розігрувати».
Артур Колдомасов зауважує, що американська виборча система є доволі складною. Соціальні опитування часто не є репрезентативними, тому на них треба дивитися доволі обережно.
Він зазначає, що основний вибір випадку робитимуть американці. Соціальні опитування показують, що Камала Гарріс на невелику кількість відсотків випереджає Трампа. Однак ця різниця є дуже малою.
«Насправді результати виборів будуть залежати від голосування у кількох штатах, навіть на кількох конкретних дільницях», — говорить експерт.