Держава взялась за цей закон без дискурсу з експертами – Лигачова про закон щодо дезінформації

Про це голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова розповіла в ефірі програми Інфодень на 5 каналі.

«Звернення до цієї тематики правильне. Ми бачимо практику Франції, Німеччини. Дійсно, треба якимось чином протистояти дезінформації, регулювати якимось чином Facebook, соціальні мережі. Але, на жаль, держава взялася сама виписувати цей законопроєкт. Були консультації з експертами, але на такому рівні: «Спочатку розкажіть про проблеми, але ми самі придумаємо, як їх вирішувати. А потім тестування, що приймається, а що ні». І все рівно заклали й те, що не приймалося,» – сказала Лигачова.

Наталія Лигачова зауважила також, що бракувало експертного обговорення теми.

«Не було дискурсу щодо того, які саме механізми можуть запропонувати. Є дуже професійні медійні юристи, журналістська спільнота і взагалі інтелектуальна еліта. У цьому дуже чутливому для демократії питанні держава мала пропонувати механізми після великих дискусій всього громадянського суспільства» – каже експертка.

Нагадаємо, законопроєкт про протидію дезінформації передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за дезінформацію. Зокрема, адміністративна відповідальність настає за поширення дезінформації за умови добровільного її спростування з третього факту порушення протягом одного року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *