«Детектор медіа» провів у Чернігові дискусію про вибори та реформи
Під час заходу презентували онлайн-курси для журналістів та поспілкувались про особливості втілення реформ на Чернігівщині.
“Реформи охопили всі сфери діяльності людей. Але почати реформу легко, а світ не знає прикладів дуже швидких реформ. Реформи зазвичай на роки і, щоб системно щось змінити в галузі, потрібен час. Люди не хочуть погіршення умов життя – і це сприяє критиці. І водночас вони хочуть швидкого покращення умов свого існування – і це також сприяє постійній критиці початих реформ. На журналістів покладена особлива місія. Не тільки роз’яснювати, що це за реформа, а й простою мовою донести її суть реформи, адекватно оцінювати перебіг реформи та повідомляти це. При цьому дуже важливо втримуватись від оцінок реформи в категоріях “зрада-перемога”, бо вони емоційні і суб’єктивні. “Зрада” емоційна і захоплює людину відразу емоційною оцінкою, а журналісти забувають іноді, що факти важливіші. Від журналістів мають йти факти, а оцінювати їх має експерт. Щоб ви обрали правильно експерта – маєте знатись на цій тематиці. Бо не всі, хто називає себе експертами, такими насправді є”, – розповідає Світлана Остапа, заступниця шеф-редактора “Детектора медіа”
Короткий виклад суті основних українських реформ, маніпуляцій та міфів щодо їхнього перебігу, дискусійних моментів якраз і міститься у розроблених ГО «Детектор медіа» безкоштовних онлайн-курсах для медійників «Медіастандарти під час виборів» та «Конструктивне висвітлення реформ в регіонах». Крім цього, в кожному розділі курсів міститься база контактів експертів та організацій, які працюють з цією темою і можуть бути експертами для статей на таку тему.
Чернігівські журналісти особливий інтерес виявили до реформи роздержавлення. Розповіли про власні успішні кейси, про те, як співпрацюють з місцевою владою, як намагаються заробляти гроші чесно і не публікувати джинси.
Представники суспільного мовника розповіли про власний досвід критичного і об’єктивного висвітлення виборів (мова про ток-шоу “Виборчий округ.Співбесіда”), і чернігівські медійники домовились об’єднуватись у виборчий періоду задля об’єктивного висвітлення виборчого процесу.
Пролунали також і пропозиції щодо внесення змін до українського законодавства щодо ЗМІ.