«Детектор медіа» став партнером ініціативи із медіаграмотності від Google
Внаслідок цієї співпраці «Детектор медіа» координує розробку та ведення сайту, у фокусі якого – пребанкінг дезінформації, як один із засобів боротись із нею.
Google та Jigsaw запустили ініціативу з медіаграмотності в Україні для боротьби з поширенням дезінформації онлайн та підвищення стійкості до поширених методів онлайн-маніпуляцій. Ініціатива використовує підхід під назвою «пребанкінг». До того схожі проєкти корпорація запустила у Німеччині, Британії, Греції та інших державах «першого світу». Мета ініціативи – розвинути у суспільствах навички передбачати і критично сприймати потенційно дезінформаційні повідомлення. А також навчити розрізняти дезінформацію.
Українськими партнерами ініціативи є Центр протидії дезінформації, Vox Ukraine, StopFake, Детектор Медіа, Суспільне та BBC Media Action.
«Детектор медіа» в цій співпраці відповідальний за координацію розробки сайту кампанії, а також частину антидезінформаційних матеріалів, зокрема статті із поясненням методу «пребанкінгу» дезінформації і про ключові прийоми пропаганди.
Ініціатива стартувала 22 липня. Усі матеріали кампанії можна переглянути на окремому спеціалізованому сайті.
Зокрема вже зараз на цьому сайті можна переглянути навчальні відео про те, як боротися з деякими з найпоширеніших тактик, які використовуються для маніпулювання українцями в Інтернеті. Такими тактиками, що циркулюють в Україні, є:
🔺Астротурфінг (Astroturfing) — створення видимості суспільних рухів через скоординовану, неавтентичну поведінку, часто з використанням ботів або фейкових акаунтів у соціальних мережах.
🔺Емоційна маніпуляція — провокування сильних емоцій, таких як сум, безнадія, обурення та виснаження, щоб запобігти критичному осмисленню теми.
🔺Підміна контексту — практика вилучення інформації з її оригінального контексту для створення хибного або оманливого наративу.