«Детектор медіа» – у списку надійних джерел інформації
Це список NewsGuard від Ініціативи журналістської довіри, що надає оцінки достовірності контенту та довіри.
«Детектор медіа» отримав оцінку NewsGuard від Ініціативи журналістської довіри (JTI), що надає рейтинги довіри та детальні описи для новинних та інформаційних вебсайтів.
Анкета «Детектор медіа» з оцінкою достовірності контенту медіа міститься тут.
NewsGuard оцінює новинні сайти медіа за власною методологією, що базується на дев’яти аполітичних критеріях журналістської практики. Це спрямовано на те, щоб допомогти редакціям завоювати довіру рекламодавців, цифрових платформ, спонсорів та технологічних компаній, відкриваючи нові можливості фінансування для медіа, що перебувають у скрутному становищі.
Як повідомляв «Детектор медіа», у травні 2023 року ініціатива журналістської довіри (JTI), міжнародний стандарт журналістики, ініційований базованою в Парижі неприбутковою організацією «Репортери без кордонів» (RSF), оголосила про запуск в Україні протоколу дій у надзвичайних ситуаціях JTI на базі NewsGuard.
NewsGuard співпрацює з редакціями новин, щоб допомогти їм заповнити звіти про прозорість JTI, що є першим кроком до їх сертифікації.
Заповнення звітів про прозорість JTI та отримання рейтингу від NewsGuard допоможе медіаучасникам виявити прогалини та сфери, які потребують удосконалення в їхній журналістській практиці. З моменту запуску NewsGuard у 2018 році понад 2100 новинних сайтів співпрацювали з його аналітиками, щоби покращити свої показники довіри, пов’язані зі стандартами журналістської практики NewsGuard.
Ініціатива журналістської довіри (JTI) — це міжнародний стандарт журналістики, що заслуговує на довіру, який зосереджується на ідентичності та прозорості медіа, а також на професійних стандартах та механізмах підзвітності, які регулюють виробництво новин.
Він був розроблений групою з понад 100 міжнародних експертів під егідою Європейського комітету зі стандартизації (CEN) і опублікований як Workshop Agreement CWA 17493 у грудні 2019 року у вигляді стандарту ISO-типу. Його підтримують такі партнери, як Європейська мовна спілка (EBU), Агентство Франс Прес (AFP) та понад 500 редакцій з усього світу, більше 50 з яких публічно оголосили про свою відповідність багатьом критеріям стандарту.