«Детектор медіа» запрошує молодь навчатися медіаграмотності
Після тренінгу молоді люди матимуть змогу перевірити свої знання і провести власні освітні заходи для однолітків.
«Детектор медіа» оголошує набір на освітню програму для молоді «Контрадеза», яка допоможе навчитися розрізняти дезінформацію та меседжі ворожої пропаганди, мислити критично, бачити за яскравими заголовками спонукання до деструктивних дій, розуміти важливість знань про власників медіа тощо.
«“Контрадеза”. Що за слово? Все просто: “контра” — проти, “деза” — скорочено від “дезінформація”. Ми навчимо вас ефективно боротися з підступними щупальцями дезінформації й навчати цього інших за допомогою інструментів медіаграмотності. Це наука не тільки для розвитку вашого імунітету проти фейків і не тільки про те, як працюють медіа. Цікаво, навіщо вона ще потрібна, та медіаграмотність? Або, може, ти знаєш відповідь, але не певен, як її краще донести до інших?
Тоді гайда до нас!» — каже координатор проєктів для молоді «Детектора медіа» Олександр Пирожков.
Взяти участь у тренінговому курсі можуть передусім проактивні молоді люди родом з або які проживають на території Харківської, Сумської, Дніпропетровської, Донецької, Херсонської, Запорізької, Миколаївської, Луганської та Одеської областей.
Тренінг відбуватиметься офлайн протягом трьох днів. У програмі навчання такі теми:
- як працює пропаганда,
- як інформація впливає на людський мозок,
- інструменти протидії маніпуляціям та медіаграмотність,
- ораторська майстерність,
- створення медіаматеріалів на тему розвитку критичного мислення,
- основи проєктного менеджменту.
Спікерами школи стануть українські журналісти й експерти з медіаграмотності, добре відомі аудиторії та авторитетні у професійній спільноті.
Для участі у тренінговому курсі потрібно заповнити анкету до 14 вересня 2023 року включно. Крім того, кожен із кандидатів має створити контент (відеорілз до трьох хвилин, каруселі, серії сторіз (до десяти штук) або тікток до трьох хвилин) із закликом мислити критично або іншими меседжами, що стосуються критичного мислення, медіаграмотності або особистого захисту від дезінформації. Дедлайн для створення контенту та отримання зворотного зв’язку від аудиторії (збір лайків, коментарів, шерів, рекомендацій) — 21 вересня.
При відборі оцінювати роботи учасників будемо за критеріями якості, відповідності заявленій темі та охоплення за кількістю реакцій (лайки (+реакції у випадку сторіз) та коментарі).
Відібрані учасники отримають листа із запрошенням 25 вересня 2023 року.
Участь у тренінговому курсі безкоштовна.
Після проходження навчання учасники мають особисто провести щонайменше один тренінг (освітній захід для однолітків) у рідних громадах. За проведення заходу передбачена грошова винагорода.
Ініціатива підтримується у межах проєкту ПРООН «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною», що реалізовується за фінансової підтримки Уряду Японії.