Дніпропетровський «11 канал» є лідером за дотриманням балансу думок у південно-східному регіоні України – Моніторинг ГО «Телекритика»
Соколенко також зазначила, що стандарт дотримання балансу думок є одним з найважливіших і найскладніших у журналістиці, і тому ГО «Телекритика» вирішила нагородити команду телеканалу відзнакою за це досягнення.
Водночас, кількість сюжетів з ознаками замовності на телеканалі становить 10% за травень і 12% за липень, і тому журналістами треба працювати в напрямку зменшення цього показнику.
Цікаво, що за вказаний період змінилося співвідношення між новинами з ознаками комерційної та політичної заможності: якщо у травні превалювала політична джинса, – 9 із п’ятнадцяти сюжетів, то у липні більшу пропорцію мала комерційна джинса.
Серед комерційної джинси Наталя Соколенко звернула увагу на сюжети про компанію «Інтерпайп НТЗ». Вона наголосила на тому, що обов’язком журналіста є об’єктивне висвітлення подій. Своєю чергою, учасники круглого столу висловили побажання, щоб до моніторингу було включено Дніпропетровську обласну державну телерадіокомпанію.
У другій частині круглого столу журналістка Громадського телебачення і медіаекспертка «Телекритики» Анастасія Станко презентувала дніпропетровським журналістам та громадським активістам моніторинг порушень прав журналістів ГО «Телекритика»
За словами Станко, за період проекту у Дніпропетровську зафіксовано 10 випадків порушень прав журналістів. Журналістка закликала присутніх бути більш активними у повідомленні про порушення прав журналістів і не обмежувати їх тільки найбільш серйозними випадками, такими як побиття, а повідомляти і про редакційний, економічний тиск, джинсу, перешкоджання у доступі до публічної інформації тощо.