Експерти «Детектора медіа» навчали чернігівчан медіаграмотності
На тренінг з медіаграмотності прийшли державні службовці, журналісти, небайдужі мешканці міста і навіть учасники шкільного гуртка з журналістики разом з учителькою.
Протягом майже семи годин тренери з медіаграмотності розповідали слухачам про все, що стосується дезінформації та інформаційних маніпуляцій.
В першій половині тренінгу більше уваги приділили загальним основам – медіаграмотності як явищу, критичному мисленню, формуванню і поширенню фейків, протидії інтернет-ботам та тролям.
“Ось ви переглянули журналістський сюжет. Які емоції він у вас викликає і що в ньому не так, на вашу думку?”, – спонукав до діалогу та критичного мислення аудиторію журналіст та медіаексперт Володимир Малинка.
Згодом настав час дискусії про російську пропаганду та її меседжі, емоційно проведеної медіаоглядачем “Детектора медіа” Ярославом Зубченком. Чернігівчани сказали, що на території області є сигнал російських каналів і їх дивляться ледь не в кожному домі. Переглядають російські токшоу і учасники тренінгу, однак, як при цьому самі вони наголошують, “лише для роботи”. Пропаганду бачать, однак способів боротьби з нею не знають.
Наостанок комунікаційна менеджерка “Детектора медіа” Світлана Чернецька розповіла про те, які основні фейки щодо українських реформ поширюються в українських медіа.
Тренінг організували Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА та громадська організація «Детектор медіа» у партнерстві з Чернігівським обласним молодіжним центром.
Фото – Валерій Сорокін, Юлія Халимон