Експерти “Детектора медіа” взяли участь у Global Media Forum

Експерти ГО “Детектор медіа” Вадим Міський, Галина Петренко та Світлана Остапа стали учасниками щорічного Global Media Forum, який організує медіакомпанія DW і який проходить у Бонні (Німеччина) 17—18 червня. На цьому форумі обговорюють загрози для журналістів, кампанії дезінформації та зміни, які несе медіасередовищу штучний інтелект.

Гасло цьогорічного форуму — «Ділитись рішеннями». На форумі намагаються знайти шляхи вирішення важливих проблем, пов’язаних з журналістикою та медіа по всьому світу. На нього зареєструвалися близько 1500 журналістів та представників галузі медіа з понад 100 країн світу, у тому числі з регіонів Глобального Півдня. Метою форуму є пошук рішень з нагальних питань, що стосуються журналістики та медіа в усьому світі, заявляють організатори.

На форумі присутні близько 20 представників українських медіа. Зокрема, це учасники Академії DW, голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа, директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко, програмний директор ГО «Детектор медіа», секретар наглядової ради Суспільного Вадим Міський, співзасновниця «Накипіло» Наталія Курдюкова, експертка ІМІ Катерина Дячук. Присутні також редактори регіональних медіа, зокрема директорка видання «18000» Єлєна Щепак, директорка з розвитку видання Varosh Ірина Совʼяк, шефредактор «Полтавської хвилі» Віталій Улибін, головна редакторка одеського медіа «Маяк» Таїна Федосєєва та інші.

“Загалом за масштабом – це дуже великий форум, в якому беруть участь журналісти майже зі 100 країн. І тематика цьогорічного форуму теж важлива. Що мене дуже засмутило, це те, що до жодної пленарної сесії не запросили спікерами українців. І загалом про війну Росії проти України згадують дуже побіжно”, – зазначила Світлана Остапа.

Однак представники українських громадських організацій та медіа провели низку сайд-івентів на полях GMF.

До слова, торік на Global Media Forum–2023 взяли участь близько 2200 делегатів із понад 120 країн світу. Темою торічного заходу було «Долання розбіжностей у суспільствах». У центрі уваги медіафоруму — дискурс про важливість журналістики з огляду на «соціальні розбіжності» нашого часу. Українській темі була присвячена одна з панелей форуму «Захопливий досвід від України для Бонна».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *