Фахівці найбільше бояться приходу у США третього антисистемного кандидата — аналітик “Детектора медіа”
Про це в етері Громадського радіо розповів політичний та медійний аналітик, експерт із політики США, аналітик Центру досліджень «Детектора медіа» та переможець Young Diplomat Award 2023 Артур Колдомасов.
«Якщо таке відбувається в Україні, навіть у такому контексті, то чому ж дивуватися у Сполучених Штатах?» — заважив аналітик.
Він також проаналізував шанси експрезидента на виборах у листопаді, враховуючи «комбінацію його прихильників». Так, наприклад, на праймеріз у штаті Айова за Трампа здебільшого голосували жителі малих міст, євангельські християни та люди без вищої освіти. Більшість представників такого електорату ототожнюють себе з відомим гаслом Трампа «Зробимо Америку великою знову! (англ. Make America Great Again)».
«Якщо це буде ситуація — Трамп проти Байдена, то це будуть дуже тісні вибори… Є кілька ймовірних варіантів. Є вірогідність того, що голосування буде з дуже і дуже малим відривом. Також можуть бути і зовсім нестандартні ситуації (пов’язані із виборчим законодавством США — ред.), наприклад, у підрахунку голосів, колегією виборців тощо. Ми маємо бути готовими до того, що результати можуть бути максимально тісними, оскільки ці два кандидати дуже неоднозначні для американського суспільства.
Крім того, на ці всі процеси може вплинути третій кандидат. Одним із найбільших побоювань американських фахівців та аналітиків, які саме займаються американською політикою, є те, що може з’явитися третій, антисистемний кандидат, який забере голоси у Байдена, і тоді Трамп переможе, або ж навпаки — забрати голоси у самого Трампа, що призведе до перемоги Байдена. Все залежатиме від того, ким буде цей кандидат», — пояснив Артур Колдомасов.
Наразі відомі два претенденти на місце такого кандидата: Роберт Френсіс Кеннеді-молодший, «якого називають ще радикальнішою копією Трампа» і Джо Менчин, «який позиціює себе як модераторний політик, щось на кшталт Джо Байдена».