Галина Петренко: Питання інформаційної безпеки має вирішувати держава

Про перспективи побудови в Україні державного мультиплексу МХ-7, очікування держави і ринку, пов’язані із цим запуском, та про проблеми, з якими доводиться стикатися державі при забезпеченні мовлення українських телеканалів поблизу лінії розмежування та на тимчасово окуповані території Донецької і Луганської областей, йшлося 24 травня під час розмови на тему «Українське телебачення на зв’язку» в Українському кризовому медіацентрі.

Директорка «Детектор медіа» Галина Петренко схвально відгукнулась щодо створення державного мультиплексу.

«Я вітаю створення державного мультиплексу, бо точно є проблеми з покриттям, з доступом українських громадян до українського телебачення. Як показала практика та кілька років суперечок довкола цієї теми, питання інформаційної безпеки має вирішувати держава, а не приватні компанії. Для приватних компаній це не вигідно, адже проблеми у галузі інформаційної безпеки виникають на територіях, де дуже складно монетизувати бізнес», – сказала Галина Петренко.

Медіаекспертка зауважила, що не вбачає в створенні мультиплексу загроз для свободи слова.

«Каналів у безкоштовному доступі стане більше. Інтрига ж наразі полягає в державному каналі, який має мовити в мультиплексі. «ДОМ» створений для окупованих територій і він має для них мовити. Створити і розвивати нового державного мовника – це погана практика, зокрема  і тому, що Україна багато років поспіль боролась за те, аби роздержавити державного мовника і створити суспільне. Загалом я вважаю, що держава робить важливий крок, і ми будемо спостерігати і докладати зусиль до того, щоб конкурси були проведені, будемо спостерігати, які мовники будуть посилюватися завдяки новим ліцензіям і як буде забезпечуватися 95% покриття території», – каже Галина Петренко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *