Лигачова про Арестовича: “В світ за такі заяви люди, наближені до влади, мають бути звільнені”
В Офісі Президента має бути запроваджена комунікаційна політика, як у будь-яких інших державних органах за кордоном. З огляду на ситуацію з Арестовичем, можна припустити, що вона відсутня. Про це в коментарі RFI розповіла голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова.
“Офіс потребує людей, які можуть виходити на широку аудиторію і казати якісь меседжі, які йому вигідні, які влада хоче донести до громадян України. Ми розуміємо, що ця влада дуже медійно залежна. І що вони на цьому побудували свою, від самого початку, діяльність, із самого приходу до влади. І вони спілкуються через соцмережі з самого початку, ще під час виборчої кампанії. Тобто їм дійсно потрібні медійні персонажі”, – каже Наталія Лигачова.
Проте, додає Наталія Лигачова, ці медійні персонажі мають узгоджувати свої заяви якщо не з Офісом та військовими, то принаймні самі з собою.
“Сам Арестович писав, що не можна озвучувати ніяку таку інформацію, поки не буде відмашки від керівництва військового. І сам він це робить. Справа в тому, що він надто загрався в цю роль свою. І вже настільки самозакохався, що вже у пошуках хайпу суперечить сам собі. Він цілком може коментувати геополітику. А тут уже все зрозуміло. Ця інформація може озвучуватися тільки представниками військових”, – додає експертка.
Такі дії та заяви публічних представників від імені влади мають бути покарані, проте щодо цієї ситуації пані Лигачова має сумніви.
“З будь-якою нашою українською владою дуже важко зрозуміти, яким чином вона буде реагувати на щось, навіть під час війни. У перші місяці було краще. Зараз ми знову бачимо, що іноді логіка втрачається якихось дій. Але якщо виходити з досвіду інших країн, то, безумовно, за такі заяви люди, наближені до влади або причетні до неї навіть у чині радника, вони несуть відповідальність та мають бути звільнені”, – додає Наталя Лигачова.
Нагадаємо, зранку 17 січня Олексій Арестович повідомив, що написав заяву про звільнення з посади радника Офісу президента після «принципової помилки», а ОПУ прийняв його заяву. Увечері 14 січня Олексій Арестович під час інтерв’ю з Марком Фейгіним заявив, що російську ракету, яка влучила в багатоповерхівку у Дніпрі, нібито збили українські військові, внаслідок чого вона впала на під’їзд.
Вночі 15 січня командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук заявив, що Україна «не має вогневих засобів, здатних збивати даний тип ракет» і жодна ракета Х-22, яка влучила у будинок у Дніпрі, ще не була збита протиповітряною обороною з початку повномасштабної війни.
Зокрема, телеведуча та шефредакторка програми «Факти тижня» на ICTV Оксана Соколова заявила, що за свою заяву про ракетний удар по Дніпру Олексій Арестович «має бути покараний. Як злочинець, що наніс Україні потужний удар. На інформаційному фронті. У страшенно складний час».
Крім того, народні депутати почали збирати підписи у парламенті під зверненням до керівника Офісу президента Андрія Єрмака з проханням звільнити радника ОПУ Олексія Арестовича, а також зробити офіційну заяву, яка б однозначно відмежувала Офіс президента від «приватних експертиз» Арестовича з військової тематики.