Медіа і журналісти в гонитві за рейтингами забувають про професійні стандарти — Світлана Остапа

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) висловила публічний осуд «1+1» за сюжет про зґвалтування з Кагарлика. Також Комісія закликала українські медіа змістити фокус уваги з особи потерпілої на ситуацію із насильством з боку поліції. Заступниця шефредактора «Детектор медіа» та членкиня КЖЕ Світлана Остапа прокоментувала в матеріалі кампанії «Повага», чому медіа важливо змістити фокус з особи потерпілої з Кагарлика на дії поліції?

Світлана Остапа вважає, що медіа і журналісти в гонитві за рейтингами забувають, що мають дотримуватися професійних стандартів.

“Майже у кожній країні є медіа, які висвітлюють суспільно важливі теми, які цікавлять їх аудиторію, і так звана «жовта преса», яка полює на сенсації, також цікаві її аудиторії. Але і перші, і другі чітко розуміють, коли можна втручатися в приватне життя людини. Навіть є виписані рекомендації, де зазначено, що приватність охороняється, а втручання у приватність виправдане лише тоді, коли це становить справжній суспільний інтерес. Наприклад, політики і держслужбовці мають трохи менше приватності, ніж звичайні люди”, – говорить медіаекспертка.  

У ситуації з жертвою зґвалтування, на думку Світлани Остапи, низка українських ЗМІ вчинила нерозумно, порушила професійні стандарти і зашкодила жінці та її дитині.

“Думаю, у кожному медіа, яке це зробило, мають відбутися обговорення цього кейсу, а також рішення Комісії з журналістської етики. Щоб в подальшому вони не робили таких жахливих помилок”, – додала заступниця шефредактора «Детектор медіа».

Повний матеріал читайте на сайті «Повага».

Нагадаємо, 28 травня 2020 року низка медіа поширила «сенсаційні подробиці» та фотографії жінки, яка звинувачує двох поліцейських у тому, що вони зґвалтували й побили її у відділку. Згодом деякі ЗМІ заблюрили обличчя на фотографіях або взагалі прибрали їх.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *