На вінницьких телеканалах «Вінтера» та «Віта» у липні було найбільше «джинси» – Моніторинг ГО «Телекритика»
Чи перетворяться регіональні телевізії на майданчик для килимового бомбардування «джинсою» та як дотримуються місцеві канали стандартів інформаційної журналістики – про це говорили вінницькі медійники та громадські діячі на засіданні «круглого столу» на тему «Кому і що винні журналісти під час війни і виборів». Круглий стіл за участі експертів Телекритики» Анастасії Станко та Антоніни Мніх відбувся 29 вересня у Вінницькому прес-клубі.
Під час заходу йшлося про два важливі для медіаспільноти аспекти, а саме: порушення прав журналістів і дотримання регіональними телеканалами професійних стандартів інформаційної журналістики, зокрема, наявність у їхніх новинах сюжетів з ознаками замовності.
Антоніна Мніх презентувала підсумки моніторингу липневих новин регіональних каналів, які здійснюють мовлення у Сумській, Харківській, Вінницькій та Львівській областях та АРК Крим. Зокрема, йшлося про оцінку експертами дотримання професійних стандартів вінницькими каналами «ВІНТЕРА» та «ВІТА». Зазначалося, що у липні ці медіа в новинах припустилися найбільшої кількості «джинси» з усіх влючених до моніторингу материкових телевізійних каналів. Більшу кількість «джинси» було виявлено тільки у мовленні кримських телемовників. Відтак, відзнаки «Телекритики» жоден із вінницьких каналів не отримав.
Також зазначалось, що з вінницьким телеканалом «ВІНТЕРА» (обласне державне телебачення) експертам вдалося налагодити конструктивний діалог. Весь журналістський колектив та керівництво телекомпанії взяло участь у тренінгу з дотримання професійних стандартів.
Анастасія Станко презентувала інтерактивну карту, яка наочно демонструє наявність порушень прав журналістів у різних регіонах країни. Вона закликала вінницьких журналістів до більшої активності у питанні захисту своїх прав, позаяк вітчизняні та міжнародні фундації, котрі опікуються цією проблемою, готові підтримувати колег з активною громадянською позицією. Зокрема, надавати юридичний супровід у разі виникнення трудових конфліктів тощо.