Наталія Лигачова: Депутати мають бути зацікавлені у відкритті парламентських кулуарів для журналістів
Кулуари Верховної Ради мають бути відкриті для журналістів, щоб медіа могли якісніше інформувати про роботу нардепів. І в цьому мають бути зацікавлені перш за все самі депутати. Таку думку під час круглого столу на тему «Відкрита Верховна Рада: до міжнародних стандартів в умовах війни» висловила шефредакторка «Детектора медіа» Наталія Лигачова.
«Адже мова йде не лише про новинну журналістику, коли через брак доступу до народних депутатів медіа не можуть забезпечити, наприклад, баланс. Але мова йде и і про аналітичну журналістику. Щоб аналітика була якісною, журналісти повинні мати багато інформації “з перших рук”. Ми розуміємо, що не всі медіа можуть бути допущені і присутні в парламенті, наприклад, регіональні. Але все ж таки, якби колеги хоча б із тих видань, які потрапляють до Верховної Ради, могли поговорити з депутатами в кулуарах, викласти в аналітиці думки депутатів, то це вже був би зовсім інший рівень журналістики. Ми бачимо, що зараз падає довіра до всіх гілок влади, і перш за все до парламенту. Тому депутати мають бути зацікавленими в тому, щоб доносити свою думку до суспільства», — сказала Наталія Лигачова.
Так, депутати, за словами Наталії Лигачової, часто самі не хочуть давати коментарі. Але доступ до кулуарів дає можливість журналістам все ж таки примусити нардепів дати коментар або принаймні показати, як він ухиляється від відповіді, що важливо бачити громадянам, розуміти позиції різних політичних сил.
На її думку, в медіа бракує реальності, що впливає на настрої в суспільстві.
«Телемарафон створює в суспільстві дещо спотворене сприйняття реальності. І це негативно відбивається на настроях суспільства. Інколи “зрада, зрада, зрада”, а інколи “перемога, перемога, перемога”. І суспільство не розуміє часто справжньої ситуації, може бути неготовим і до, наприклад, компромісів, які потрібні. Тому відкритість парламенту, відкритість кулуарів, я підкреслюю, це дуже важливо», — сказала вона.
Наталія Лигачова також висловила підтримку законопроєкту №11321, що передбачає посилення гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації.
Народний депутат від партії «Слуга народу» Євгеній Брагар під час цього ж круглого столу висловив думку, що народних депутатів, які ведуть прямі трансляції в тіктоку та викладають фото під час засідань Верховної Ради, потрібно притягувати до відповідальності.
Нагадаємо, днями низка медіа та громадських організацій закликали розширити доступ журналістів до Верховної Ради і комітетів.