Наталія Лигачова про ролик «Один репортаж — один удар»: Діалогу з блогерами і телеграм-каналами часто нема
Жодне традиційне медіа не дає інформації про бойові дії, обстріли або влучання без паузи, без погодження з військовими. А от діалогу з блогерами і телеграм-каналами, скоріш за все, часто нема. Або вони не дослухаються до військових. Таку думку висловила шефредакторка «Детектора медіа» Наталія Лигачова в ефірі телеканалу «Еспресо» з ведучим Миколою Вереснем.
Минулого тижня Генеральний штаб ЗСУ, Головне управління комунікацій ЗСУ і Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки поширили у своїх соцмережах ролик, який містить слоган «Один репортаж — один удар». Відео викликало здивування медійників, оскільки журналістів у ньому фактично зробили винними в російських обстрілах. Згодом ролик було видалено.
Микола Вересень попросив Наталію Лигачову прокоментувати, що не так з роликом Генштабу.
«Наради між військовими та журналістами відбуваються регулярно. Це закриті наради. Воєнкори, які є членами Медіаруху, виступили із заявою щодо неприпустимості такого ролику. Вони цікавились, чому під час закритих зустрічей жодні претензії до традиційних медіа не висловлювалися і чому раптом виник такий ролик.
Ось що насправді що було з Сумами: спочатку про черговий теракт Росії написали телеграм-канали, потім — нардепка Безугла. А традиційні медіа мовчали, бо вони несуть відповідальність. Була вже досить велика кількість зустрічей у 2022, 2023 роках. Журналісти врахували свої помилки, які дійсно були. Всі зробили висновки, і традиційні медіа зараз такого не роблять (наприклад, демонстрація складів зі зброєю). І от з’являється ролик, де написано «Один репортаж — один удар». Про кого одразу думають? Про традиційні телевізійні медіа, а не про телеграм-канали чи народних депутатів. Хоча військові і Стратком казали, що вони звертаються до всіх. Але до всіх — це було словесне звернення, а з ролика можна було зрозуміти тільки одне значення. Що це було сказано до журналістів. Тому ми й виступили проти, і, зважаючи на таку негативну реакцію, ролик було видалено. І я сподіваюсь, його буде перероблено. Медіарух заявив про свою готовність зустрітися з військовими, з авторами ролика, обговорити все і зробити новий продукт. Стратком до такої зустрічі готовий, але ще потрібна згода тих, хто замовляв ролик — це військові, насамперед, Генштаб», — сказала Наталія Лигачова.
- Читайте також: Ролик, у якому журналістські репортажі показали причиною російських обстрілів, допрацюють, — Генштаб
Лигачова також додала, що зараз дуже добре працює наказ №73 Головнокомандувача Збройних сил України «Про організацію взаємодії між Збройними Силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану»:
«Зараз жодне традиційне медіа не дає інформації без паузи, без погодження з військовими. Цей діалог є. Тому ми й були здивовані виходом ролика. А от діалогу з блогерами і телеграм-канали, я так розумію, часто нема. Або вони не дослухаються до військових. Мені здається, треба до них перш за все звертатися».