Наталія Лигачова: Участь в антизахідній риториці беруть і представники влади

Голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова поспілкувалась про виклики та ефективні методи боротьби з дезінформацією під час під час конференції «Демократія в дії».

Голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова, спираючись на дворічне дослідження, проведене спільно з Інститутом масової інформації, говорить, що Росія останнім часом нарощує антизахідну пропаганду, і особливо це помітно у випадку з заарештованим білоруським блогером Романом Протасевичем. Його російські пропагандисти намагаються представити як «бійця Азову» та «агента Заходу» одночасно. На території України ці ж наративи поширюють номінально українські ЗМІ, з них, згідно з дослідженням, 39% становить проросійська та 61% – антизахідна риторика.

За словами Наталії Лигачової, більше антизахідної риторики поширюють анонімні телеграм-канали, але емоційний градус є вищим у тих, які мають прізвище чи назву.

«Дуже дивно, але деякі з каналів, які поширюють антизахідну риторику, це – представники партії влади «Слуга народу», – зауважила медіаекспертка.

Із закриттям так званих «каналів Медведчука» кількість дезінформації зменшилася в ефірі, але вона пересунулася в онлайн-режим, зокрема, цим займається телеканал «Наш», говорить Наталія Лигачова. «Тому сказати, що пропаганди стало менше, ми не можемо, бо багато з неї переходить в онлайн», – сказала Лигачова.

За її словами, багато проукраїнських політиків беруть участь у програмах цього та інших «олігархічних каналів», а головним об’єктом їхньої критики є американські політики – президент США Джо Байден, державний секретар Ентоні Блінкен, інші представники нової адміністрації, МВФ, НАТО. «Збільшуються зусилля, щоб показати, що Захід для України є ворогом, а не партнером», – каже експертка.

На її думку, українська держава, попри те, що багато вже зроблено для закриття дезінформаційних майданчиків, ще не довела цей процес до логічного завершення, багато таких майданчиків ще «продовжують отруювати» український медійний простір.

«Влада мала б звернути увагу на їхні непрозорі джерела фінансування. Також вона має підтримати якісні ЗМІ, замість того, щоб заводити телеграм-канали не для поширення якісного контенту, а для боротьби з політичними опонентами», – вважає Наталія Лигачова.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *