Олексій Півторак: “Російська пропаганда вигадала візит Орнелли Муті до Маріуполя, щоб перебити інформацію про “Оскар” для українського фільму”

Документальний фільм українського журналіста Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» на цих вихідних відзначили головною нагородою в кінематографі США «Оскар» у категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм». Цю новину російські пропагандистські змі сприйняли з вибухом та запустили нову хвилю дискредитації фільму про блокаду Маріуполя. Заступник голови Центру досліджень “Детектора медіа” Олексій Півторак у коментарі виданню “Східний Варіант” розповідає, які фейки розповсюджують росіяни про кінострічку, та чому вони хочуть «заглушити» її у своєму інформаційному просторі

«Дискредитуючи оскароносний фільм “20 днів у Маріуполі”, росіяни стараються прибрати незручну для них інформацію про злочини росіян під час вторгнення в Україну. Для цього вони використовують знайомі їм методи, у тому числі фейки. Але чи роблять вони щось нове цьому випадку? Ні. Бо вони використовують фільм, як ще одну причину, щоб сказати все те, що вже говорили до цього: що Маріуполь був захоплений українськими «нацистами», що це «нацисти» обстрілювали мирне місто, що росіяни кажуть правду, а українці — брешуть, і так далі», — пояснює заступник голови Центру досліджень «Детектора медіа» Олексій Півторак.

Олексій Півторак розповідає, що російська пропаганда вигадала візит італійської акторки Орнелли Муті до Маріуполя, намагаючися «перебити» в інформаційному просторі новину про здобуття фільмом «20 днів у Маріуполі» «Оскара». Насправді російські «змі» використали фотографії акторки із часів її візиту до Сочі, видаючи це за фото з Маріуполя.

фільм 20 днів у Маріуполі
Скріншоти фейкової новини про візит італійської акторки у Маріуполь

Насправді оскароносна документальна стрічка не лише показує блокаду Маріуполя, а і спростовує багато фейків росіян, які ті розповсюджували про місто.

«Визнання фільму дійсно є важливим кроком до поширення правди про дії росії під час повномасштабної війни в Україні. І тепер на багато-багато років цей фільм залишиться в різних записах. Тепер регулярно до цього фільму повертатимуться любителі документалістики. Відповідно, таким чином. правда про російських окупантів залишиться. Але чи надовго? Це відкрите питання. Без підтримки цієї новини в інформаційному просторі поза Україною про неї можуть забути, адже зʼявляються й інші новини», — розповідає Олексій Півторак.

Така реакція росіян вчергове показує, що фільм «20 днів у Маріуполі» є правдивим та важливим, як для України, так і для міжнародної спільноти. Стрічка вчергове руйнує міфи про «російських визволителів», натомість показує правду про загарбників та вбивць, які знищують цілі міста з мирними мешканцями.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *