Переформатування каналу “Рада” і Пальчевський на “Дом”: “Що відбувається” з Отаром Довженком
В Україні перезапустили телеканал Рада. До його оновлення долучили медіаменеджера Олексія Семенова, який створив канали 112 та NewsOne, політтехнолога Володимира Петрова та журналіста і блогера Сергія Іванова, які вестимуть тут власні проєкти. Також на державному каналі Рада тепер працюють колишні журналісти каналів Медведчука.
Наступного року канал Рада та газета Голос України отримають з держбюджету додаткові 320 млн грн. Зміни очікують і на державний канал ДОМ, який мовить на окуповані території. 12 млн грн мають виділити на створення соціального шоу «Про життя з Андрієм Пальчевським». Що може змінитися на цих каналах із приходом нових людей?
Про це головний редактор видання “Детектор медіа” Отар Довженко спілкувався для подкасту “Що відбувається” на радіо НВ.
“Канал “Рада” фактично був підрозділом прес-служби Верховної Ради. Тобто це було окреме підприємство, але воно повністю обслуговувало потреби Верховної Ради. Формально зараз залишається так само. Але виділені великі бюджетні гроші і це означає, що канал буде замовляти створення контенту (ведення прямих ефірів) сторонньому продакшну. Що це за продакшн, хто його засновники, як він називається – невідомо. Це непублічні інформація і ми поки що боремось за те, щоб її дізнатись. В цьому продакшні працюють саме оці названі люди – Олексій Семенов, Володимир Петров, Сергій Іванов. Хто буде формувати редакційну політику продакшну, хто буде визначати, що показувати і що ні – невідомо. Формально канал рада буде просто перескеровувати бюджетні гроші в продакшн”, – каже Отар Довженко.
Експерт додає, що найцікавіше – далі.
“Яким би не був цей канал досі, але він давав слово всім фракціям порівну. І вони тим користувались. Тепер “Слуга народу” каже, що, мовляв, ми монобільшість, нас більше і тому мусимо на цьому каналі бути представленими пропорційно. Це не ок для опозиції, бо вони завжди будуть на цьому каналі в пригніченому статусі. Але при цьому представник ОПЗЖ з ентузіазмом відгукуються про канал і переформатування. Тож можна припустити, що з ОПЗЖ це питання вирішене. Можливо, це частина пакетних домовленостей “про ненапад”. Бо, можливо, ви не знаєте, але з 1 грудня тихо повернувся на супутник канал “Перший незалежний”. Відключений канал перестав бути відключеним. При цьому в ефірі “Першому незалежного” стались зміни: він почав м’якше піарити ОПЗЖ і м’якше критикувати владу. Не виключаю того, що через загрозу “війни з Ахметовим” влада почала домовлятись з ОПЗЖ”, – каже Отар Довженко.
Отар Довженко також має позицію і щодо створення соціального ток-шоу на каналі “Дом” з Андрієм Пальчевським.
“Є вираз “Сон розуму породжує чудовиськ”. То мені здається, що Пальчевський – це сон розуму менежерів каналу “Дом”. Це російськомовний канал, аудиторія якого в уявленні менеджерів каналу обирає російськомовний контент, схожий на російське телебачення. Пальчевський мав в минулому якийсь досвід роботи з Малаховим, тож мабуть саме це відіграло головну роль у виборі. Він буде вести соціальне ток-шоу. Тобто після всіх тих шалених токсичних ксенофобних маніпулятивних речей, які він роками говорив на каналах Медведчука, він буде говорити про соціальні драми. Це нонсенс. За державні гроші, на каналі, який має примиряти мешканців тимчасово окупованих територій з дійсністю, вести соціальне шоу буде людина, яка є антонімом досамого поняття моральних цінностей”, – каже експерт.