Представники «Детектора медіа» взяли участь у тренінгу з протидії дезінформації про ЄС в Україні
На головному фото — Роман Дерезенко та Антон Іщук разом із Сергієм Гриценком, радником зі стратегічних комунікацій Представництва ЄС в Україні.
26–27 березня у Луцьку відбувся тренінг «Розвінчуємо дезінформацію про ЄС та підтримку України: Майстерня фактчекінгу», організований Представництвом ЄС в Україні. До заходу долучилися журналісти, освітяни та громадські активісти з різних регіонів України, зокрема й представники «Детектора медіа» — Роман Дерезенко та Антон Іщук.
«Цей тренінг став чудовою нагодою не лише глибше зануритися в поширені міфи та маніпулятивні наративи про Європейський Союз, які активно циркулюють в українському інформаційному просторі, а й обмінятися практичним досвідом протидії дезінформації. Ми змогли поділитися власними кейсами викриття фейків, обговорити виклики, з якими стикаємося під час фактчекінгу та обмінялися ефективними підходами щодо роботи з аудиторією», — розповідає Роман Дерезенко, продюсер мультимедійних проєктів ГО «Детектор медіа».
Протягом двох днів учасники обговорювали регіональні особливості дезінформації про ЄС, роль штучного інтелекту як інструменту для створення та спростування фейків, а також зміни у динаміці російської дезінформації про Україну в країнах Євросоюзу.
«Основна мета нашого проєкту — сприяти підвищенню обізнаності українців про Європейський Союз, інтеграцію України та її підтримку зі сторони країн-членів ЄС. Наші заходи та активності допомагають регіональним журналістам, освітянам, активістам та молоді ефективніше розпізнавати та протидіяти дезінформації на європейську тематику. Чим більше ти обізнаний у методах поширення дезінформації, тим важче тебе обманути чи змусити сумніватися», — зазначає Дмитро Зінчук, координатор «Проєкту з підвищення обізнаності та посилення стійкості до дезінформації про ЄС в Україні».
Майстерня фактчекінгу у Луцьку — другий з серії регіональних тренінгів для журналістів, освітян та активістів, які команда проєкту планує провести цього року. У лютому подібний захід проходив у Вінниці, а у травні та червні організатори планують відвідати Черкаси та Київ.
«Ми прагнемо не лише навчити учасників наших заходів краще розпізнавати та протидіяти дезінформації, але й сприяти формуванню мережі однодумців, які б поширювали ці знання далі та розвивали власні ініціативи у регіонах. Два тренінги, які ми провели цього року, вже об’єднали 60 медійників, освітян та громадських активістів з різних регіонів України. А попереду, ще більше заходів, нових знайомств та цікавих ідей. Ми переконані, що наш проєкт допоможе як професіоналами, так і новачкам, ефективніше боротися з антиєвропейськими наративами та розвивати медіаграмотність серед різних аудиторій», — каже Дмитро Зінчук.
Фото: Представництво Європейського Союзу в Україні