“Сплеск поширень фейку про смерть Чарльза ІІІ пов’язаний з непрофесійною перевіркою інформації з боку медіа”, – Вадим Міський
«У віці 75 років помер король Великобританії Чарльз ІІІ», «Нащадок Єлизавети ІІ і року не протримався на троні» – такі заголовки вчора масово ширились телеграм- каналами. Чому такі чутки заполонили інтернет і як їм протидіяти, в ефірі “Сніданку з “1+1” спілкувався програмний директор ГО “Детектор медіа” Вадим Міський.
Першим заяву опублікував один із російських телеграм каналів, а згодом фейк підхопили і українські новинні видання. Посольство Сполученого Королівства в Україні вже спростувало неправдиву новину. Програмний директор «Детектор медіа» Вадим Міський каже, що така недбалість медіа ресурсів виявила, як непрофесійно вони перевіряють інформацію.
«Це така ланцюгова реакція відбулася. Один поставив, другий, потім дивляться, що на кожному джерелі вже це є. А потім понеслась хвиля спростувань і вибачень. Це дитячий фейк, порівняно з тим, що несеться в контексті війни з Україною. Це повинна стати перевірка для українських медіа і після цього багато хто повинен переглянути свої протоколи перевірки інформації і хай краще безглуздий фейк навчить нас, ніж ми попадемося на якийсь великий фейк, який буде дійсно зачіпати інтереси України як держави», – каже Вадим Мiський.
Медіаексперт порадив також, як проводити власний аналіз інформації в телеграмі.
«В першу чергу треба подивитися, на що вони послалися, спробувати за тим лінком перейти. Якщо видання якісне, як правило, в посиланні є гіперлінк, який ти можеш натиснути і потрапити, наприклад, у цьому випадку на сайт Букінгемського палацу», – запропонував він.
На щастя, на сайті палацу новини про смерть Короля немає. Та нагадаємо, що нещодавно у Чарльза виявили рак. Проте Король продовжує виконувати свої обовʼязки і лікувати хворобу.