Світлана Остапа: “Час переходити до роз’яснення впровадження закону “Про медіа”
15 березня в Києві відбулася зустріч правозахисного клубу на тему «Закон про медіа: чого чекати українським ЗМІ?», який організувала громадська організація «Центр громадянських свобод». У заході взяли участь юристи, правозахисники, журналісти, а також представники парламенту та Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Долучилась до заходу і заступниця шефредакторки “Детектора медіа”, голова Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа.
Нагадаємо, Верховна Рада 13 грудня 2022 року ухвалила закон «Про медіа». Ухвалення закону «Про медіа» є однією з вимог для вступу України до ЄС. 29 грудня закон підписав Президент України. З кінця березня закон набере чинності. Він упроваджує багато змін для медіа, які вже мають низку питань до розробників. Саме навколо імплементації закону й розгорнулася дискусія на зустрічі правозахисного клубу, яку модерувала виконавча директорка «Центру громадянських свобод» Олександра Романцова.
«Треба завершувати з виправдовуваннями членів робочої групи та переходити до роз’яснення впровадження закону. Під час імплементації треба звернути увагу на те, що і в більш мирний час впровадження таких законів є величезним стресом. А під час воєнного стану й поготів. Тому треба максимально публічно вводити підзаконні акти. І давати роз’яснення щодо того, зокрема, коли та як проходитиме реєстрація онлайн-медіа; коли та як будуть створюватися органи співрегулювання», — сказала голова Наглядової ради Суспільного та представниця «Детектора медіа» Світлана Остапа.
Читайте також: “Ухвалення закону “Про медіа” – це лише початок медійної реформи”, – Міський
За її словами, закону пощастило потрапити у список євроінтеграційних законів, бо інакше його б іще 10 років обговорювали. «Мені б хотілося конструктивних дискусій. І в Європі теж. Бо експерти Ради Європи дали переважно позитивний висновок, але водночас у низці європейських медіа можна було побачити матеріали із заголовками: “В Україні ухвалили закон про медіа, який придушує свободу слова”. Сумніваюся, що ці “коментатори” взагалі читали цей закон. Думаю, що це була замовна кампанія задля перешкоджання інтеграції України в ЄС. Тому що критикували закон ті самі люди, які виступали проти закриття російських телевізійних помийок у країнах Європи. Колись у рейтингу довіри медіа входили в трійку лідерів, зараз уже не входять у десятку. На мою думку, хорошим результатом імплементації цього закону стане підвищення довіри до медіа», — сказала Світлана Остапа.