Світлана Остапа долучилась до зустрічі з комітетом культури Сейму Литовської Республіки
13 грудня 2023 року комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики провів спільне засідання з комітетом культури Сейму Литовської Республіки. Участь в ньому взяла також і заступниця шефредакторки “Детектора медіа”, голова Наглядової ради Суспільного Світлана Остапа.
Світлана Остапа розповіла про важливу ініціативу литовської влади у квітні 2022 року транслювати «Українське радіо» у середньохвильовому діапазоні зі своєї території. У червні цього року уряд Литви ухвалив рішення, проєкт якого внесло Міністерство транспорту та зв’язку Литви, про продовження мовлення до 2024 року. За словами Світлани Остапи, завдяки цій ініціативі радіопрограми Суспільного мовника України можна почути на відстані понад 1000 кілометрів від Литви. Це дає можливість українському населенню отримувати об’єктивну інформацію від української влади за допомогою автомагнітол, AM/FM-приймачів, аналогових і цифрових приймачів. Світлана Остапа попросила продовжити цю ініціативу й у 2024 році. Також голова наглядової ради НСТУ зауважила, що Литовський суспільний мовник ЛРТ має більш незалежну модель фінансування, і запропонувала українським парламентарям запровадити таку ж модель для українського Суспільного мовника.
На засіданні також виступили міністр культури Литви Сімонас Кайріс, голова комітету культури Сейму Литовської республіки Вітаутас Юозапайтіс, виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, народні депутати Микола Княжицький та Володимир В’ятрович, членкиня Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олена Ніцко, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, голова литовського інституту кіно, депутати Сейму Литви та ін.
Учасники засідання обговорили культурну державну політику та захист національного культурного простору; мовну політику України та Литовської Республіки; інформаційну політику та протидію дезінформації; шляхи співпраці у сфері кінематографії; підготовку до імплементації закону про цифрові послуги (Digital Services Act) та Європейського акту свободи медіа (Media Freedom Act).
У засіданні взяли участь представники Українського культурного фонду, Українського інституту книги, Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Центру протидії дезінформації при РНБО та ін.