Світлана Остапа: “Моніторинг соціальних мереж свідчить, що найбільше дезінформації у телеграмі та тіктоку”
Парламентський комітет з питань свободи слова провів черговий круглий стіл, який цього разу був присвячений боротьбі з російською дезінформацією і пропагандою. У ньому взяли участь представники СБУ, Нацполіції, Офісу генерального прокурора, Нацради з питань телемовлення і радіомовлення, МКІП, аналітичних центрів і громадських організацій.
До участі в заході долучилась і заступниця шефредакторки “Детектора медіа” Світлана Остапа. Світлана Остапа розповіла про роботу Центру моніторингу та аналітики «ДМ», який із початком широкомасштабного вторгнення сконцентрувався винятково на виявленні російської дезінформації про Україну. Нині вже зафіксовано понад 2000 фейків, майже 700 маніпуляцій, 450 викриттів. Щодня Центр фіксує по 4–5 випадків, описує їх і спростовує. На основі цього його представники роблять аналітику, яку надають органам влади та медіа. Також, за словами Остапи, проводиться моніторинг соціальних мереж, який свідчить, що найбільше дезінформації — у телеграмі та тіктоку.
Крім того, «Детектор медіа» створив кілька проєктів, які сприяють розвінчуванню фейків і медіаграмотності аудиторії: відеоблоги «Локшину замовляли?» та «Ньюспалм», подкаст «Русскій фейк: стукіт з дна» та інші. А в розділі «Хроніка дезінформації» публікують матеріали, в яких міститься докладний аналіз дезінформаційних кампаній Росії й того, як вони впливають на українців.
Підсумком дискусії стало усвідомлення потреби перекривати повітря російській пропаганді, через які б канали вона не поширювалась і на кого б вона не була спрямована. І об’єднуватися для цього, на його думку, необхідно не лише в самій Україні, а й із західними партнерами. Оскільки Росія веде інформаційну війну не лише проти України, а й проти всього демократичного вільного світу.
Фото надані пресслужбою Комітету з питань свободи слова