Світлана Остапа: «Політики дивляться Суспільне через гаджети, але вимагають при цьому високих телевізійних рейтингів»
Про те, чим Суспільне вигідно відрізняється від комерційних мовників, заступниця шеф-редактора «Детектора медіа», голова Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа сказала в ефірі програми «Поговоримо про головне. Якими мають бути сучасні відносини медіа, влади і суспільства?» херсонського телеканалу «ЯТБ».
«Суспільне мовлення в Україні дуже потрібне, бо медійний ринок на 90% захоплений олігархами і вони мають свої великі телеканали. Але ці канали для олігархів – непрофільний бізнес. Вони його використовують у зручний для себе спосіб під час виборів, щоб просувати політичну силу чи розігрувати вплив медіаресурсу як козир між виборами, щоб домовлятись з владою про вигідні рішення. При цьому Суспільне працює для суспільства, щоб надавати йому достовірну і неманіпулятивну інформацію. Ми маємо подавати збалансовану інформацію, і вже маємо це в новинах. Та й «Зворотній відлік» вигідно вирізняється серед решти телевізійних ток-шоу. Там – «собачі бої», а в нас – експерти, які обговорюють тему глибоко і аналітично», – сказала Світлана Остапа.
Експертка також нагадала, що Суспільне виникло лише чотири роки тому, хоча почали говорити про потребу у суспільному мовнику з середини 90-х. Тож, мовляв, якби його створили тоді, то воно мало би більше охоплення.
Нагадала також і те, що некоректно оцінювати охоплення та впливовість суспільного мовника лише по одному каналу.
«На інших платформах зроблено дуже багато і є дуже суттєві показники охоплення. По всіх платформах нас чує, бачить, читає 16 мільйонів чоловік – а це третина населення. Зрештою, є питання і до вимірювання: самі політики, які критикують Суспільне за низькі рейтинги, казали, що дивляться його через гаджети, через інтернет. То чому тоді вимагають високих саме телевізійних рейтингів?», – додає вона.