Світлана Остапа презентувала Мапу якісних медіа на міжнародній конференції в Єревані
Світлана Остапа, заступниця шеф-редакторки порталу «Детектор медіа», голова Наглядової ради Суспільного виступила з доповіддю «Саморегулювання і співрегулювання медіа в Україні» на міжнародній конференції Tvapatum 2024: Digital Storytelling 7 травня в Єревані (Вірменія).
Окрім іншого, вона розповіла про проєкт громадських організацій «Детектор медіа» та ІМІ – Мапа якісних медіа.
За її словами, в Україні реалізується проєкт Мапа рекомендованих медіа, так званий білий список медіа. Цей проєкт реалізується за підтримки міжнародної організації Internews. Він створений для виявлення та підтримки медіа, які дотримуються високих стандартів журналістики. У процесі підготовки мапи було оцінено загалом 267 медійних ресурсів, з них 171 онлайн-ресурс, 21 радіо і 75 телеканалів.
У квітні 2024 року за результатами незалежної експертної оцінки в першому півріччі 174 медіа з усіх регіонів України потрапили на інтерактивну Мапу рекомендованих медіа 2024. Ці медіа оцінювались за новою спільною матрицею, розробленою ІМІ та «ДМ», яка включає критерії оцінки незалежності та репутації видань. Основні блоки критеріїв охоплюють прозорість, дотримання професійних стандартів та журналістської етики. Експерти ІМІ оцінювали онлайн-медіа, експерти «Детектора медіа» — радіо і телеканали.
Система подачі заявок дозволяє медіа самостійно реєструватися на участь у проєкті, що спрощує процес включення та демократизує відбір, відкриваючи двері для маленьких та нішевих ресурсів. Мапа буде оновлюватися й надалі, і наступна хвиля моніторингу запланована на осінь 2024 року.
За словами Світлани Остапи, цей проєкт є значущим і своєчасним для України, особливо в умовах інформаційної війни та загальної потреби в достовірних новинах.
Окрім того, вона розповіла про саморегулювання і співрегулювання в Україні, а також про саморегулювання на Суспільному мовнику.
«Як бачите, шановні учасники конференції, війна не привід забути про стандарти журналістської професії. Навпаки, потрібно обов’язково посилювати їх виконання. А також посилювати медіаграмотність. Бо в умовах інформаційної війни це може врятувати життя людей, врятувати країну», – сказала Світлана Остапа.
В рамках конференції також відбулася зустріч з наглядовою радою суспільних радіо та телебачення Вірменії