Світлана Остапа: У нас багато хто вважає, що на Суспільному повинен бути суцільний «95 квартал»
Голова Наглядової Ради НСТУ, редакторка сайту “Суспільне. Детектор медіа” Світлана Остапа розповіла в етері Громадського радіо про те, як відбувається конкурс на посаду голови НСТУ та що є успіхом Суспільного мовника.
Світлана Остапа: Конкурс складається з двох турів. Перший — конкурс програм, другий — співбесіда, де кандидати захищатимуть свої програми. 16 квітня відбувся перший тур. Унаслідок таємного голосування до другого туру пройшли четверо: Віталій Докаленко, Оксана Цибуля, Микола Чернотицький та Андрій Шаповалов.
27 квітня наглядова рада НСТУ проведе фінальний етап конкурсу, на якому голосуватиме за голову правління НСТУ. Очільника обиратимуть терміном на 4 роки.
Тетяна Трощинська: Чи був, чи є тиск на вас? Наприклад, рекомендації або поради щодо того, як голосувати? Як далі має рухатися Суспільний мовник?
Світлана Остапа: Ні, на мене тиску не було. Хто мене добре знає, той розуміє, що тиснути немає сенсу. Я буду обирати кандидата чи кандидатку, які розвиватимуть компанію на користь Суспільному мовнику. Деякі кандидати хотіли зустрітися з нами з усіма поодинці, але я сказала, що з кожним окремо зустрічатися не буду. Або зустрічатися з усіма, або ні з ким.
Щодо попередніх періодів, то були такі вислови, що варто поставити очільником чи очільницею того, хто підніме рейтинг нашого каналу. У нас більшість політиків чомусь асоціює Суспільне лише з першим каналом, вважає, що там повинен бути суцільний «95 квартал», аби підняти рейтинги. Ми не проти їх підняти, але все ж у нас на першому місці довіра, а потім рейтинг.
Була інтрига, чи подасться на конкурс представник влади. Він подавався, але зробив це невчасно, не з повним пакетом документів. Йдеться про заступника глави ОП Юрія Костюка.
Щодо рейтингу, то Суспільний мовник не може працювати лише заради рейтингу. Згідно із законом, у нас немає завдання заробляти кошти, як є у комерційних каналів. Ми маємо задовольнити інтереси якомога ширшої аудиторії в суспільстві. Звичайно, попередніми роками через недофінансування був брак виробництва власного контенту. Сподіваємося, що цього року, коли нам нарешті виділили повний бюджет, буде вироблено значно більше власного контенту.