Світлана Остапа: У влади є нерозуміння важливості реформи «Суспільного»

Заступниця шеф-редактора «Детектора медіа» і голова Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа сказала, що влада України публічно намагається применшити значення реформи суспільного мовника, досі вважаючи «Суспільне» державним.

Про це вона заявила Радіо Свобода 21 жовтня, коментуючи заяву телеведучої ток-шоу «Зворотний відлік» на громадському телеканалі «UA: Перший» Мирослави Барчук щодо контролю з боку Офісу президента присутності на ефірах народних депутатів від фракції «Слуга народу» й тиску на журналістів.

«Прямих таких вказівок чи спроб тиску відкритих не було, принаймні мені невідомо, все було або завуальовано, або в іншій формі: не тиск, а взагалі нерозуміння реформи чи несприйняття реформи. І відео показало, що президент досі називає суспільного мовника, який п’ятий рік існує в Україні, державним каналом… У цьому парламенті дуже мало депутатів, які розуміють реформу «Суспільного», досі вважають його державним. Публічно влада намагається применшити значення реформи суспільного мовника», – сказала Світлана Остапа.

Вона наголосила, що це не державницький підхід, а згадану реформу в Європі вважають однією з найважливіших для України.

При цьому, за словами голови Світлани Остапи, «ставлять умови» журналістам не лише представники влади, а й опозиції.

«Вони собі вибирають більш комфортне якесь середовище, в якому б вони хотіли бути присутні. Часто не самі народні депутати, а їхні пресслужби, прессекретарі чи прессекретарі фракцій починають наполягати на тому, щоб уточнити теми, щоб журналісти від них не відходили, не ставили інших питань. І коли сталося щось екстраординарне, і журналісти питають думку політиків про це, то вони починають нервувати і кажуть, що більше не прийдуть на ток-шоу…, забувають, що вони – політики і приходять у студії не для власного піару, а дати відповіді на питання, які цікавлять людей», – каже Світлана Остапа.

Вона також повідомила, що Наглядова рада «Суспільного» буде в середині листопада розглядати це питання на своєму засіданні. Чи буде ухвалена якась заява за підсумками цього засідання, наразі невідомо. Крім того, питання можуть розглянути на Раді з питань свободи слова при президентові.

«Добре, що ця дискусія почалася зараз. Тут такого відвертого прямого тиску чи цензури, такого кричущого, щоб нам відразу вночі збиратися і робити заяву, як це було у випадку з «Укрексімбанком», поки що таких у нас немає ініціатив, але, можливо, в понеділок будемо розглядати це питання на Раді зі свободи слова при президенті. Зараз голосуємо за годину, коли має відбутися ця зустріч, але сам Офіс президента зацікавлений, щоб ми визначили, можливо, це буде заява цієї ради, що ми вважаємо тиском: чи можна вважати тиском ультиматум «прийдемо чи не прийдемо», – повідомила Світлана Остапа.

 

Фото – Валерій Чижов, Радіо Свобода

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *