Світлана Остапа виступила на щорічній Українській конференції журналістів-розслідувачів

Заступниця шефредакторки “Детектора медіа”, голова Наглядової ради АТ “НСТУ” Світлана Остапа долучилась до щорічної Української конференції журналістів-розслідувачів.

Вона стала спікеркою панелі «Як (міжнародний) досвід саморегулювання може впливати на контент журналістських розслідувань? Колективи розслідувальних редакції потребують спільних принципів роботи, які виступатимуть запорукою редакційної незалежності та зміцнюватимуть опірність до зовнішніх впливів». Під час цієї розмови учасники обговорили досвід впровадження подібних принципів в українських та іноземних редакціях та поширення їх на інші розслідувальні медіа. У дискусії взяли участь Бетіна Ругієс, ОБСЄ, Відень Генрік Кауфгольц, ex-Politiken (Данія) Марго Сміт, Niewsombudsman.nl (Нідерланди).

“Широкомасштабна війна вплинула не тільки на українську політику, суспільство, а й на українські медіа. Новини про війну на багато місяців стали головною темою в інформаційному просторі. Я входжу вже 11 років до Комісії з журналістської етики, яка неодноразово відзначала роль українських журналістів в інформуванні громадян за допомогою такого інструменту, як журналістські розслідування. Ми стали свідками не однієї дискусії щодо роботи журналістів-розслідувачів. Особливо палкі розгорялися тоді, коли хтось з вас схибить.”, – каже Світлана Остапа.

Вона каже – можна спробувати уникнути таких ситуацій, аналізуючи ситуацію наперед.

“Як постійна глядачка і читачка журналістських розслідувань, хочу від імені аудиторії сказати, що треба робити розслідування так, щоб ні в кого не залишалося запитань після їх перегляду: А чому ви рішили проводити це розслідування? А чому ви зробили такий висновок? А чому ви взяли коментар саме у цієї людини, він справді експерт з цієї теми? А чому ви не взяли другу точку зору? А чому ви взяли інфу лише з одного джерела? А чи не маніпулює вами хтось, підкинувши флешку з компроматом? Таких питань може бути багато”, – каже Світлана Остапа.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *