Світлана Остапа: “Влада має інтерес взяти Суспільне під свій контроль”

Про виклики для суспільного мовника, реформи та сприйняття Суспільного владою та суспільством членкиня ГО “Детектор медіа”, голова Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа говорила під час публічного обговорення “Значення суспільного мовника: як забезпечити його незалежність і фінансову сталість”.

  • До другої каденції у Наглядовій раді НСТУ перейшло кілька людей з першої каденції і це добре, бо є кому передати інституційну пам’ять. Нові члени Наглядової ради не всі розуміли, з чим доведеться зіткнутися у своїй роботі, тому будуть навчання для членів цього органу. 
  • Виборчий процес членів Наглядової ради був прозорим і демократичним. Роль цього органу дуже важлива, особливо напередодні вибори голови НСТУ. Вибори голови Наглядової ради показали інтерес влади до того, аби взяти Суспільне під свій контроль. 
  • На мій погляд, є проблема в тому, як влада і деякі кандидати бачать Суспільне. Вони постійно говорять лише про UA:Перший, але ж суспільний мовник – це набагато більше, ніж один телеканал.
  • Турбують заяви представників влади у контексті “Ми дали гроші, 100% бюджету і хочемо контролювати Суспільне”. Якщо будуємо демократію, то треба сповідувати ці цінності не лише на словах, але і на ділі. Ми з боку наглядової ради будемо робити все для прозорості і зрозумілості нашої діяльності, ми відкриті, а наші всі документи – публічні. 
  • Головне зараз у процесі вибору голови НСТУ – залучити до конкурсу максимальну кількість якісних кандидатів. Минулого разу було 8 кандидатів, і деякі з них не розуміли, що очікує їх на посаді. Зрештою, ми вже напрацювали багато документів на допомогу новообраному голові НСТУ. 
  • Ми не живемо відособлено від усієї країни в контексті реформ. Зараз багато діяльності в напрямку децентралізації відбувається. Компанія теж зважає, яким чином може бути корисною українцям, щоб не лише пояснити цей процес, але і працювати в рамках цієї реформи.
  • В нас реформа почалась не знизу. Тому представники суспільства навіть з кількома вищими освітами не завжди розуміють значення суспільного мовника. Але все змінюється. І вже соціологічні дослідження показують, що зростає популярність та сприйняття Суспільного.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *