Світлана Остапа взяла участь дискусії щодо саморегулювання медіа
Про виклики, які стоять перед журналістською спільнотою щодо саморегулювання, говорили на панельній дискусії в межах Міжнародної конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа. Однією з учасниць дискусії була і заступниця шефредакторки “Детектора медіа”, голова Наглядової ради АТ “НСТУ” Світлана Остапа.
Вона навела роботи такої системи саморегулювання у медіа. Бо Суспільний мовник має свою внутрішню систему саморегуляції, яка працює. Вона убезпечує мовника від впливів ззовні, а також підвищує довіру до його продукту. «Довіра до новин СМ зросла до 86%», — каже вона.
«Раніше на каналах були редакційні ради, але вони були фікцією, бо без них не видавали ліцензії. На комерційних мовниках не розуміли, що таке редакційні ради. Єдина дієва редакційна рада була на 5 каналі. На Суспільному редакційну раду створили у перший рік. Вона складається з 15 членів. По п’ять членів призначають Наглядова рада, творчий колектив і регіональні філії», — розказала Світлана Остапа.
Окрім редакційних рад, на Суспільному є моніторинговий підрозділ, який відстежує баланс політичних сил, повноту надання інформації, верифікованість тощо. Така робота забезпечує представлення усіх парламентських політсил (за винятком проросійської ОПЗЖ).