Світлана Остапа взяла участь в презентації нового медійного проєкту Ради Європи

Заступниця шефредакторки “Детектора медіа”, голова Наглядової ради АТ “НСТУ” Світлана Остапа долучилась до презентації нового проєкту «Захист свободи слова та свободи медіа (SFEM-UA) в Україні», який відбувся 13 червня 2023 року в Києві.

Презентація проєкту відбулася під час першого засідання керівного комітету проєкту  «Захист свободи слова та свободи медіа (SFEM-UA) в Україні». З вітальними словами виступили голова департаменту інформаційного суспільства, генерального директорату з прав людини та верховенства права (DGI) Ради Європи Патрік Пеннінкс, заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко, програмний менеджер відділу співробітництва у сфері свободи слова департаменту інформаційного суспільства Шаїн Аббасов. Програмна менеджерка/радниця проєкту «Захист свободи слова та свободи медіа (SFEM-UA) в Україні» Лейла Жданова представила членів керівного комітету і сам проєкт, який очолила Олена Демченко.

Проєкт є першим етапом чотирирічної програми, він триватиме два роки (2023–2024). Його мета — задоволення нагальних потреб основних зацікавлених сторін та учасників медіаринку в Україні під час війни, яка триває. А також сприяння плюралістичному медійному середовищу в Україні шляхом гармонізації правової бази та політик відповідно до європейських стандартів.

Проєкт складається з трьох компонентів:

  1. Забезпечення відповідності інститутів медіа, свободи слова та свободи доступу до інформації в Україні європейським стандартам.
  2. Ефективне впровадження законодавства, що регулює захист журналістів, суспільне мовлення та роботу регуляторних органів відповідно до європейських стандартів.
  3. Ефективні комунікаційні стратегії, які просувають збалансоване висвітлення в медіа та запобігають виникненню інформаційного безладу.

Нагадаємо, 24 квітня у Києві презентували План дій Ради Європи для України, який розроблено на основі діалогу з українською владою та іншими суб’єктами, відповідно до керівних принципів процесу відновлення України («Принципи Лугано»). Зокрема було зазначено, що Рада Європи планує підтримувати Національну раду з питань телебачення і радіомовлення, Національну суспільну телерадіокомпанію, саморегуляцію медіа та безпеку журналістів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *