“Ухвалення закону “Про медіа” – це лише початок медійної реформи”, – Міський
У середу, 15 березня, в Києві відбувся правозахисний клуб на тему «Закон про медіа: чого чекати українським ЗМІ». Організувала захід громадська організація «Центр громадянських свобод», яка є лауреатом Нобелівської премії миру у 2022 році.
До заходу долучились також заступниця шефредакторки «Детектора медіа» Світлана Остапа і програмний директор «Детектора медіа» Вадим Міський.
Вадим Міський наголосив на тому, що ухвалення закону – це лише початок реформи медіа. Він зазначив, що попереду багато роботи, зокрема щодо перетворення комунальних ТРК у медіа громад та створенню органів співрегулювання. Також експерт зауважив на ризику повернення у законодавче поле державних мовників, що суперечитиме стандартам Ради Європи.
«Стандарти Ради Європи не передбачають державних мовників, а в нас закон тепер передбачає наявність окремого каналу “Рада”, який наразі є державним. Є три варіанти його подальшої долі: закрити канал, залишивши трансляції на сайті ВРУ, зробити частиною суспільного мовника або реформувати, створивши незалежну наглядову і редакційну раду та надавши гарантію невтручання в редполітику, але навіть такі законодавчі зміни не гарантують незалежність мовника», – зазначив Міський.
Він перерахував норми закону, які мають покращити роботу Суспільного мовника. Водночас Міський зауважив на ризику повернення у законодавче поле державних мовників, що суперечитиме стандартам Ради Європи. «Стандарти Ради Європи не передбачають державних мовників, а в нас закон тепер передбачає наявність окремого каналу “Рада”, який наразі є державним. Є три варіанти його подальшої долі: закрити канал, залишивши трансляції на сайті ВРУ, зробити частиною суспільного мовника або реформувати, створивши незалежну наглядову і редакційну раду та надавши гарантії невтручання в редполітику, але навіть такі законодавчі зміни не гарантують незалежність мовника», – зазначив Міський, уточнивши у представниці МКІП, чи розпочалася робота над новим законом про канал «Рада». Нагадаємо, відповідно до закону про медіа, такий проєкт має бути розроблений протягом трьох місяців після вступу в дію закону.