Вадим Міський: “Кожне медіа має прописувати редакційні політики щодо продукції, що спричиняє залежність”

Громадська організація «Життя» у співпраці з Міністерством соціальної політики України провела панельні дискусії Health Media Talks між представниками громадянського суспільства, урядовцями та представниками медіа. Учасники обговорили проблему поширеності вживання тютюну та нікотину як один з факторів формування демографічної кризи в Україні та роль медіа у її подоланні. До розмови долучився і програмний директор ГО “Детектор медіа” Вадим Міський.

Він наголосив на тому, що важливо, щоб медіа не піддавалися на маніпуляції тютюнової індустрії та не співпрацювали з нею, що є заборонено українським законодавством. Медіа мають дотримуватися журналістських стандартів, які є одним із способів захисту від просування тютюнових наративів.

«Детектор Медіа досліджує, як українські медіа висвітлюють тютюнову тематику та фіксує тенденції та порушення журналістських стандартів, пов’язані з лобізмом тютюнових компаній, рекламою тютюнових та нікотинових виробів в обхід законодавчої заборониПід час останньої хвилі моніторингу наприкінці 2023 року ми виявили тенденцію до зменшення прихованої немаркованої реклами — цей показник був менше 2%. Однак зростає кількість маркованої реклами новітніх тютюнових та нікотинових виробів, що також є неприпустимим та суперечить Закону. Вважаю, що окрім законодавства, кожне медіа окремо має регулювати та прописувати редакційні політики щодо матеріалів про шкідливу продукцію, що спричиняє залежність», — розповів Вадим Міський, програмний директор Детектор Медіа.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *