Вадим Міський: “Потрібні проєкти, що інтегрують медіаграмотність у ширший контекст: історія, документалки”

Під час конференції «Стійкі разом: розвиток медіаграмотності в Україні» на панельній дискусії «Медіаграмотність і медіа: як промотувати інформацію як суспільне благо» програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський на прикладі програми зі спростування фейків, яка виходить в ефірі «Українського радіо» після початку повномасштабного вторгнення і зараз називається «Фейк Контроль», розповів, як медіаграмотність можна доносити до широкої авдиторії.

Слухачі зазначають, що з програми дізнаються теми для обговорень у свої спільнотах на день. Водночас дослідження, проведене InfoSapiens, показало, що цей проєкт — один із брендотвірних, який запам’ятався слухачам і асоціюється в них з «Українським радіо».

Вадим Міський

«У нас у “Детекторі медіа” діє лабораторія форматів. Програма на  “Українському радіо”, напевне, найвідоміша, бо її можна почути всюди в Україні. Але є ще проєкт “Ньюспалм”, якому вже більше п’яти років і який виходить на низці регіональних медіа. Проєкт апелює до розвитку критичного мислення, висвітлюючи  та критикуючи у медіапросторі дезорієнтуючі, відволікаючі теми чи пропаганду. На ютуб-каналі 24 каналу виходить проєкт “Локшину замовляли”, де широкий спектр тем, у тому числі політичні, в якому намагаємося достукатися до старшої аудиторії», — розповів Вадим Міський і додав, що громадська організація відкрита до співпраці з іншими медіа у створенні проєктів з медіаграмотності відповідно до потреб їхньої цільової аудиторії.

Міський зазначив, що важливі довготривалі проєкти, адже короткотривалі не мають системного впливу.

Також потрібно зосереджуватися не лише на розвінчуванні фейків, а й на викритті та поясненні логіки російської дезінформації, щоб людина надалі могла це відрізнити сама.

«Потрібні проєкти, що інтегрують медіаграмотність у ширший контекст: історія, документалки. І це мають бути проєкти, які мотивують розвиватися далі, у хорошому сенсі підсаджують людей на медіаграмотність», — додав Вадим Міський.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *