Вадим Міський: “Пребанкінг – ефективний шлях боротьби з фейками в соцмережах”

24 січня фактчекінгова платформа VoxCheck спільно з Медіацентром Україна – Укрінформ провели дискусію «Пропаганда в смартфоні: чи став Telegram розплідником російської дезінформації». До дискусії долучився і прогармний директор ГО “Детектор медіа”, автор і ведучий подкасту “Рускій фейк, іді на ***” Вадим Міський.

Для того, аби якнайефективніше впливати на аудиторію, РФ створює телеграм-канали різного формату, каже Вадим Міський.

«Від початку повномасштабної війни Росія інвестувала багато ресурсів у створення мережі гіперлокальних каналів, які були націлені на новоокуповані території або на території, які росія планувала окупувати. Наприклад, створили канал “Підслухано в Бучі”. В містах, які їм вдалося окупувати, ці канали залишаються певним фактором впливу», — розповідає Вадим Міський про специфіку роботи пропагандистів у телеграмі.

На думку Вадима Міського, для України фактор впливу Telegram, на відміну від західних країн, є дуже значним.

«Західний світ, на мій погляд, більш захищений від такого тупого методу впливу просто тому, що там Telegram значно менш популярний, ніж у нас. Керівництво ж тих соцмереж, які там користуються популярністю, більш налаштоване на діалог щодо захисту від дезінформації. Так, у тому ж Twitter нині є свої складнощі щодо правил розміщення контенту через нового власника, але цей діалог все одно триває. Власників Facebook і Twitter тягають у Сенат, у Конгрес, Єврокомісія з ними комунікує… Водночас Telegram   уникає цієї дискусії, і всі пропагандисти дуже охоче туди лізуть», – зазначає він.

Водночас програмний директор ГО «Детектор медіа» відзначив важливість забезпечення  ресурсів на боротьбу із пропагандою. За його словами, новим інструментом є пребанкінг.

“Показуючи, що низка фейків вкладається в певний наратив, завчасно інформуємо аудиторію про те, що схожі новини – 99,9% фейк. Цей метод насправді спрацював для українців. Якщо їм показати ще одну новину про біолабораторії, то вони в них просто не повірять”, – зауважив Міський.

Повний відеозапис запис дискусії дивіться за посиланням.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *