Вадим Міський та Світлана Остапа долучились до написання Радіодиктанту національної єдності
9 листопада, в День української писемності та мови, українці писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Текст диктанту зі студії телеканалу UA: ПЕРШИЙ диктував його автор, культовий український письменник Юрій Андрухович.
У Києві головною локацією для написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності стала читальна зала Національної бібліотеки імені Вернадського. Тут Диктант писали, зокрема, голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, Голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов, Надзвичайний та Повноважний Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, ексміністр культури України, народний артист Євген Нищук, народна депутатка Євгенія Кравчук, письменник Макс Кідрук та багато інших відомих особистостей.
Долучились до написання диктанту і представники “Детектора медіа” – програмний директор Вадим Міський та заступниця шеф-редактора Світлана Остапа.
«Радіодиктант національної єдності як акція дуже важливий, оскільки це, по-перше, популяризація української мови, і не просто популяризація, а лагідне спонукання до її вивчення, а, по-друге, сама назва говорить про те, що ця акція має об’єднати якомога більше українців не тільки в Україні, а й за межами. Також дуже важливо, і що я бачу із попередніх років: всі шукають, де писати, коли, надсилають тексти на перевірку, самостійно перевіряють — активність людей свідчить про те, що це важлива подія для них», — сказала Світлана Остапа.
Запис диктанту вже доступний на фейсбук-сторінках Суспільного, телеканалу UA: Перший, Українського радіо та Радіо Культура, а також на YouTube-каналі Українського радіо та YouTube-каналі телеканалу UA: Перший. Тож усі, хто не зміг писати Радіодиктант наживо, можуть зробити це в зручний для себе час.
Текст диктанту, за яким можна перевірити правильність написання, оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00. До цього моменту власноруч написані диктанти можна відправити на перевірку до Українського радіо. Роботи приймають онлайн та офлайн.
Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio у вкладенні в електронний лист, формат вкладення – jpg, tiff, png, bmp. Лист має надійти протягом астрономічної доби, тобто до 10:00 10 листопада.