Випуском новин про послаблення карантину по всій країні «Детектор медіа» завершив тренінговий курс «Ефективні та відповідальні теленовини»
Новий формат онлайн-модуля «Детектор медіа» успішно опанував з допомогою досвідченої тренерки і редакторки Галини Кричковської-Трохової.
Слухачі третього тренінгового курсу в межах «Школи якісних медіа» під час фінального модулю створювали сюжети для навчального випуску новин, присвяченому послабленню карантину по всій країні. Кожний з учасників працював над власним сюжетом у себе вдома під дистанційним супроводом тренерки курсу, випускової редакторки «Сніданку з 1+1» Галини Кричковської-Трохової та ментора-координатора «Школи якісних медіа» ГО «Детектор медіа» Отара Довженка. Загальну композицію випуску слухачі тренінгу створили під час обговорень в Zoom.
Фінальне підбиття підсумків теж відбулося онлайн. Під час обговорення випускних робіт слухачі курсу «Ефективні та відповідальні теленовини», зокрема, розповіли і про те, які професійні трансформації відбулися з ними за час навчання.
«На першій зустрічі я говорила, що прийшла на цей курс із конкретним запитом. Хотіла знімати сюжети на теми, які мене хвилюють у сфері правозахисту і дитинства, щоб вони з’являлися в новинах, — розповідає слухачка тренінгового курсу, журналістка «Магнолія-ТВ» Юлія Дунаєвська. — Я не знала, як це можна подавати, бо теми дуже делікатні. Коли обрала тему про інтернати для фінальної роботи, теж не могла вигадати, як це можна зробити для новинного сюжету. Дякую за те, що показали, що це можливо і як саме це реально робити. Тренінги наштовхнули мене на багато роздумів про те, куди далі рухатися. Лекції про композицію кадру, монтаж і режисуру — ще більше надихнули вивчати далі цю тему».
Журналістка НТН Світлана Прокопчук поділилася, що у своїй повсякденній роботі сюжетів подібних до тих, що їй довелося зробити під час практичної частини тренінгу, не робить.
«Я дуже кайфонула у роботі над випускним сюжетом, — говорить Світлана. — Курс добре продуманий у плані інформації, яку нам подавали. Я люблю навчатися, тож можу сказати, що це один з кращих тренінгів, де я була. Запам’яталася лекція про фейки».
Ще одна учасниця, журналістка з Горішніх Плавнів Елла Трубієнко, зізналася, що тренінг надихнув її наважитися перервати паузу в тележурналістиці і повернутися на телебачення.
«Це класний досвід. У багатьох питаннях я виросла і відкрила багато нового, — відзначає Елла. — Постійно дивлюся сюжети місцевого телебачення і я розумію, як важливо, навчатися подавати найважливіше стисло».
Тренерка практичних модулів курсу «Ефективні та відповідальні теленовини» Галина Кричковська-Трохова відмітила, що отримувала надзвичайне задоволення під час роботи над кожним матеріалом.
«Я вражена групою, яка підібралася. Найбільше мене вразило, що учасники не гралися, а робили сюжети по-справжньому. Цінно, що ми всі намагалися взяти один від одного якомога більше», — сказала Галина, завершуючи обговорення випускних робіт учасників курсу.
Протягом 5 місяців 15 журналістів-телевізійники з різних областей вчилися робити якісні телевізійні новини.
Досвідчені телевізійники, відеопродюсери та медіаексперти ділилися досвідом та допомагали розвивати нові навички на практиці. За час навчання учасники познайомилися зі стандартами у тележурналістиці та основами зйомки і монтажу, дізналися про те, як робити небанальні теленовини і просувати відеоконтент онлайн.
За бажанням учасники продовжать протягом кількох місяців отримувати менторський супровід від Галини Кричковської-Трохової завдяки підтримці ГО «Детектор медіа».
ГО «Детектор медіа» й надалі проводитиме тренінгові курси в межах проєкту «Школа якісних медіа». Аби взяти участь, стежте за нашими анонсами.
Тренінговий курс «Школа якісних медіа. Ефективні та відповідальні теленовини» проводиться у партнерстві з Українською медіа Е-школою (UMES) в рамках проекту «Медійна програма в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.
Фото — Світлана Григоренко