Володимир Малинка прочитав журналістам тренінг щодо протидії дезінформації

24 лютого головний редактор сайту MediaSaiens Володимир Малинка розповів журналістам з різних регіонів, як дезінформація просочується в інформаційний простір та як цьому протистояти.

Треніг пройшов в рамках Школи стратегічних комунікацій та антифейку, яка відбулась 24 лютого в Києві. Захід організувала Фундація Суспільність за сприяння ГО «Детектор медіа» та Незалежної медійної ради.

Учасники заходу навчалися протидіяти інформаційним маніпуляціям, агресивній дезінформації та фейковим новинам. Вони довідалися, як не потрапити у пастку, працюючи з великими масивами новин, правильно і швидко верифіковувати інформацію з відкритих джерел, ідентифіковувати вірусні кампанії ботоферм та тролів.

Володимир Малинка розповів про великі дослідження щодо дезінформації, такі як: «Маніпуляції інформацією: виклик нашим демократіям», «Новини як зброя: RT, Sputnik та прицільна дезінформація», «Surkov Leaks: внутрішня кухня російської гібридної війни в Україні» тощо. Також з учасниками опрацювали головні поради з посібника Ігоря Куляса «Як розпізнати пропаганду у ЗМІ», що виданий ГО «Детектор медіа».

Наприкінці Володимир Малинка дав три поради щодо протидії дезінформації:

  1. Завжди не лінуватися і відкривати першоджерело. Розбиратися з нюансами «сенсаційного» повідомлення. Зазвичай, якщо вчитатися в оригінал, то сенсаційності стає менше. Треба також усвідомлювати, що анонімні телеграм-канали, групи у Facebook, сайти без зазначення редакції — це взагалі не джерела для новин.
  2. Розвивати сильне критичне мислення, яке передбачає усвідомленням наших власних упереджень та поглядів, їхню зміну у світлі нових даних або переконливих аргументів. Зокрема, не варто бути тенденційними і вважати деякі ЗМІ оплотами достовірності — вони теж можуть помилятися.
  1. Розбиратися у головних наративах дезінформації. Зазвичай кампанії з дезінформації йдуть своєрідними «серіалами», а головні посили повторюються. Якщо знати основні тези пропагандистів, то легше побачити маніпуляцію.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *