Як розпізнати ботів та протидіяти їм – поради від Володимира Малинки

Про це він розповів під час виступу «Боти та тролі в соцмережах: як розпізнати та протидіяти» на IV Форумі креативних індустрій.

«Мій виступ буде про інформаційні маніпуляції, які реалізують за рахунок фейкових акаунтів у соціальних мережах. Інколи їх називають ботами, інколи тролями. Інколи розділяють, кажучи, що боти – це автоматизовані системи, а тролі – це акаунти, які ведуть люди», – розпочав Володимир Малинка, журналіст порталу «Mediasapiens».

За словами Володимира Малинки, використання ботоферм, особливо напередодні виборів, досить часте явище. Відрізнити ж реальний акаунт від бота без додаткових пошуків і аналізу – дуже важко. Є люди, які не заповнюють профіль і мають вовка на аватарці, але вони справжні. Крім того, Facebook зараз заблокував можливості глибинного пошуку – Facebook Graph та StalkScan.

Однак спробувати критично оцінити профіль активного коментатора чи потенційного нового друга в Фейсбуці можна за такими критеріями:

  • чи тегали користувача на фото (які хоча би схожі на справжні!);
  • чи лайкав він щось іще, крім постів одного-двох політиків і декількох груп;
  • які в користувача були геотеги (де він ходив);
  • чи є в нього хоча би три різнопланові фотографії з ним, які через пошук не можна знайти на інших сайтах;
  • чи пише він щось у свою стрічку сам, або ж там 95 % репостів (ботоводам часто ніколи вигадувати якісь опуси про життя);
  • чи не вибиваються коментарі про політиків із його звичайної активності в соціальній мережі (умовно: нічого на своїй сторінці не пише, зате раптом розходиться мемуарами в коментарях під мудрою цитатою кандидата у президенти);
  • 95 % інформації у профайлі не заповнені;
  • під постами цих користувачів немає живого спілкування, а лише загальні фрази;
  • надмірна частота публікацій (наприклад, по десять постів на годину).

«Раджу не вступати у баталії з коментаторами у соціальних мережах, якщо ви точно не впевнені, що за аватаркою людина, яку ви знаєте. Також сприймайте будь-які коментарі критично і не давайте їм маніпулювати вашими емоціями. Це саме те, чого вчать у ботофермах – давити на емоції», – додає Володимир Малинка, радячи, як не дати ботам заробляти на вас гроші та використовувати проти вас ваші емоції та переконання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *