Які ЗМІ є достатньо надійними для Вікіпедії: експертна дискусія
За якими ознаками можна визначати авторитетність українських ЗМІ як джерел для найбільшої онлайн-енциклопедії, обговорять експерти, які досліджують український медіаринок та працюють у сфері протидії дезінформації у медіа, та представники української спільноти Вікіпедії.
Перевірність та необхідність посилань на авторитетні джерела у Вікіпедії є одним із основоположних правил онлайн-енциклопедії. ЗМІ є важливою групою джерел для Вікіпедії, а надійні медіа є незамінними для редакторів Вікіпедії.
Однак які ЗМІ є достатньо надійними для Вікіпедії? За якими ознаками можна визначати авторитетність українських ЗМІ як джерел для найбільшої онлайн-енциклопедії? Як уникнути пастки медіа, які поширюють маніпулятивну інформацію або навіть дезінформацію?
6 липня 2020 року о 19:00 ці питання в онлайн форматі обговорюватимуть під час дискусії «Авторитетність ЗМІ як джерел у Вікіпедії».
Учасники дискусії:
- Отар Довженко, ГО «Детектор медіа»;
- Оксана Романюк, Інститут масової інформації;
- Вікторія Романюк, StopFake;
- Антон Процюк, ГО «Вікімедіа Україна»;
- Ольга Мілянович, ГО «Вікімедіа Україна»;
- Сергій Петров, ГО «Вікімедіа Україна».
Модератор: Вадим Міський, ГО «Детектор медіа».
До дискусії можна доєднатися як слухач/-ка і поставити запитання спікерам. Реєстрація за посиланням.
Обговорення відбудеться у межах «Місячника журналістики». Спільний проєкт громадських організацій «Детектор медіа» та «Вікімедіа Україна» покликаний ближче познайомити українських журналістів з тонкощами використання Вікіпедії, а вікіпедистів — з основами медіаграмотності та аналізу інформації в ЗМІ і журналістськими стандартами.
«Місячник журналістики» триває з 15 червня до 15 липня 2020 року.
Протягом місяця планується серія вебінарів та онлайн-обговорень. Слідкуйте за нашими оновленнями.
Фото Canva Studio: Pexels