Завершилась онлайн-школа «Детектора медіа» «Якісний дебют у журналістиці 2.0»

122 заявки, 25 учасників та 9 стажерів у медіа та медійних проєктах – такі основні підсумки у цифрах літньої онлайн-школи Детектора Медіа “Якісний дебют в журналістиці 2.0”.

До літньої онлайн-школи Детектора Медіа “Якісний дебют в журналістиці 2.0” подали заявки на участь 122 людини. З них долучитись до курсу пощастило 25 учасникам, одна з яких має інвалідність (навчається та працює за допомогою програм-адептерів).

За задумом у тренінговому курсі взяти участь могли студенти медійних спеціальностей, які ще не мають досвіду роботи з усієї Украни, в тому числі ті, хто фізично знаходиться за кордоном, але навчається в українському виші. Найстаранніші учні отримають запрошення на стажування.

Школа передбачала чотири щомісячних навчальних модулі, до яких можна було долучитись онлайн, або згодом прослухати у запису. Теоретичні лекції із кейсами читали медіакритик і голова Незалежної медійної ради Отар Довженко, журналістка «Радіо Свобода» та радіо НВ Власта Лазур, репортажистка та письменниця Марічка Паплаускайте, воєнкорка Анастасія Федченко, економічний журналіст та редактор Андрій Яніцький, директорка департаменту цифрового контенту та соцмереж Суспільного Олександра Чернова, фактчекерка Альона Романюк, шеф-редакторка інтернет-видання “Бабель” Катерина Коберник, головна редакторка Громадського радіо Тетяна Трощинська та багато інших відомих медійників.

Але не лише слуханням лекцій та практичними завданнями під час них обмежувалось навчання. Протягом навчання кожен учасник/-ця за допомогою ментора працював над власним матеріалом в одному з трьох запропонованих текстових жанрів: репортаж, аналітична стаття або інтерв’ю.

На жаль, із завданням створити власний текст справились не всі. 15 студентів віддали свої тексти на редагування куратору. Після опрацювання коментарів від професійних медійників учасники опублікували свої роботи, зокрема на Суспільному, Детекторі Суспільного.

«Особливо тішуся першій публікації слухачки, яка є майже незрячою та має намір просувати тему інклюзії. Хоч її робота в межах школи була оглядом для локального медіа, але на цьому прикладі слухачка навчилася обирати тему з урахуванням інфоприводу та аудиторії конкретного медіа, шукати, перевіряти, компонувати інформацію та фото, комунікувати з редакцією як автор», – каже кураторка Школи Ірина Малихіна.

Учасники Школи схвально відгукнулись про формат та спікерів. «Сподобалась можливість комунікувати зі спікерами, не просто слухати лекцію, а ставити питання, вести діалог, дізнаватись, що цікавить. Також сама інформація була дуже ґрунтовною, без лиття води. Спікери розповіли про все, що особисто мені було важливо почути», – написала одна з учасниць про свої враження від навчання.

Втілена була й обіцянка щодо можливості стажування в провідних українських медіа для кращих студентів:

  • по закінченню школи п’ятьох слухачів рекомендували для стажування в Детекторі Медіа,
  • одна слухачка отримала можливість дистанційного стажування у виданні «Дзеркало тижня»,
  • одна слухачка отримала дистанційну роботу у локальному медіа та громадській спілці,
  • одна слухачка має співпрацю з виданням «Рубрика»,
  • один слухач отримав стажування у Центрі протидії дезінформації при РНБО.

Кураторка Школи Ірина Малихіна каже, що, за  її спостереженнями, журналісти-початківці, які брали участь в літній онлайн-школі «Детектора медіа», мають труднощі з розумінням відмінностей професії журналіста від інших видів діяльності (піар, активізм) та позиціонуванням себе в ній (і тут дуже корисними були лекції авторитетних колег). «Також є проблеми з пошуком актуальних і особливо ексклюзивних тем (але це напрацьовується практикою, бажано під керівництвом досвідчених редакторів), логічним та зрозумілим викладом з урахуванням жанрових особливостей матеріалу, дотриманням дедлайнів та бажанням закінчувати розпочате (бо школа ж безкоштовна, і санкцій ніяких не передбачає)», – каже Ірина Малихіна.

При цьому експертка зазначає, що однозначним плюсом вважає те, що більшість слухачів отримали корисну інформацію, якої вони не мали в рамках своєї формальної освіти, спробували себе в практичних роботах та отримали імпульс для професійного росту (або вчасного вибору не журналістики, а якихось інших видів діяльності).

«Тому мої побажання тим, хто таки вирішив розвиватися саме в журналістиці, було знайти свою редакцію та персонального в ній наставника з досвіду, бо саме наставництво, персональне кураторство (за умови максимальної мотивації новачка в професії) дає на виході найкращий результат. Зрештою, з власної практики знаю – якщо з кількох десятків охочих в профі виросли хоча б пʼятеро – це вже успіх. Можливості для подальшого росту на ринку є – в багатьох ЗМІ відчутний кадровий голод. Приходь, працюй, вчись!», – підводить підсумки літньої онлайн-школи її кураторка.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *