Жінок-лідерок запрошують на тренінги з протидії дезінформації
«Детектор медіа» спільно з Асоціацією інноваційної та цифрової освіти запрошують жінок-лідерок посилювати знання та вміння щодо протидії дезінформації. Після навчання учасниці отримають змогу отримати стипендії на реалізацію власних проєктів з протидії дезінформації.
«Детектор медіа» спільно з Асоціацією інноваційної та цифрової освіти оголошує набір на освітню програму для жінок-лідерок з протидії дезінформації, яка допоможе навчитися розрізняти дезінформацію та меседжі ворожої пропаганди, мислити критично, бачити за яскравими заголовками спонукання до деструктивних дій, дотримуватись цифрової безпеки, тощо.
Спікерка – Ольга Юркова, журналістка та співзасновниця незалежної української організації StopFake.org, яка навчає фактчекерів в Україні та за кордоном і займається виявленням та дослідженнями пропаганди та дезінформації в медіа. Вона навчає різні аудиторії, як працює пропаганда і як ідентифікувати неправдиві новини, консультує низку організацій і громадських структур, а також співпрацює з медіа як журналістка. За боротьбу з пропагандою Ольга була включена у список New Europe 100 і названа TED Fellow 2018 року.
Тренінги відбуватимуться офлайн, у чотирьох містах – Хмельницькому, Тернополі, Луцьку та Києві.
Наразі набір оголошений на навчання в Хмельницькому та Тернополі.
Для участі в тренінгу, який відбудеться в місті Хмельницькому 20 червня, потрібно заповнити анкету до 16 червня 2024 року включно.
Для участі в тренінгу, який відбудеться в місті Тернополі 21 червня, потрібно заповнити анкету до 17 червня 2024 року включно.
Місце проведення буде повідомлене відібраним учасницям додатково.
Взяти участь у тренінгу можуть жінки, що демонструють лідерський підхід до справ у своїй професійній або волонтерській діяльності, з активною життєвою позицією, які проживають і працюють в Україні і зможуть долучитись до заходу офлайн. Важливо, аби учасниці усвідомлювали важливість протидії дезінформації та посилення медіаграмотності як на загальноукраїнському, так і на локальному рівні. Організатори запрошують реєструватись на захід освітянок, активісток, що відстоюють інтереси громади\спільноти у певних сферах ( екологічність, велорух, інклюзивність тощо), представниць місцевого самоврядування, волонтерок, представниць громадських рухів та благодійних фондів тощо.
Участь у тренінговому курсі безкоштовна.
В межах освітньої програми тренінги відбудуться 2 липня у Луцьку та 16 липня у Києві. Оголошення про реєстрацію на ці заходи буде опубліковане згодом.
Після проходження навчання учасниці усіх чотирьох заходів мають змогу отримати 7 стипендій для втілення власного проєкту з протидії дезінформації для своїх громад, колег або локальних аудиторій. Проєкти, які отримають фінансування для реалізації, будуть обрані на конкурсній основі.