“Журналіст, який брав участь в допиті, має нести моральну відповідальність ” – Галина Петренко
13 квітня 2014 року бойовики гібридних сил Росії неподалік Бахмута (тоді ще Артемівськ) зупинили машину ЗСУ з боєприпасами та роззброїли двох військових. Інтерв’ю із затриманими записав місцевий журналіст. Нещодавно виявилось, що він продовжує працювати на місцевому телебаченні. Радіо Донбас.Реалії розібрало те відео – воно схоже на допит. Прокоментувати ситуацію і відео за участю українських військових та журналіста попросили прокоментувати Галину Петренко, виконавчу директорку ГО «Детектор медіа».
«Я взагалі не можу собі уявити ситуацію, в якій будь-які силовики: чи військові, чи правоохоронні органи, чи терористи – сказали, що вони не можуть самі провести допит, і, мовляв, давай як незалежний журналіст ти нам допоможеш. Така співпраця в принципі неможлива, якщо ми собі уявляємо (як людина стверджує), що вона там була незалежно. Тому я не думаю, що це була журналістська робота і що це було інтерв’ю», – розмірковує Галина Петренко .
Яка відповідальність має бути? Директорка «Детектора медіа» каже, що, найімовірніше, жодної юридичної – але має бути відповідальність моральна. Якщо цей матеріал оприлюднити, то колеги можуть не захотіти працювати з таким співробітником. А у ідеальному випадку, за словами Галини Петренко, глядачі повинні розуміти: чиї матеріали вони хочуть читати чи дивитися, а чиї – ні. Кому вони можуть довіряти, а кому – ні.
«Людина, яка, можливо, співпрацювала з терористами, може не доносити достовірну інформацію до своєї аудиторії», – переконана експерт.