Журналістка «Детектора медіа» здобула перше місце у конкурсі матеріалів на гендерну тематику
Стаття журналістки «Детектор медіа» перемогла у номінації «Кращий матеріал в онлайн-виданні на гендерну тематику».
Організаторами П’ятого Конкурсу журналістських матеріалів, присвячених темі рівних прав і можливостей жінок і чоловіків у суспільстві, став Волинський прес-клуб у партнерстві з ГО «Гендерний центр Волині».
Загалом на конкурс надійшло 95 журналістських робіт – аудіо- та відеосюжетів, публікацій у друкованих та інтернет-виданнях, – які з’явилися в ефірі та були опубліковані в січні-липні 2021 року.
Матеріал журналістки інтернет-видання «Детектор медіа» Ольги Беци «Фемінізм не на часі? Які міфи про гендерну рівність поширюють українські політики й публічні люди» журі визнало найпотужнішим матеріалом на гендерну тематику в категорії «Кращий матеріал в онлайн-виданні». Друге місце у цій номінації здобули публікація про ромських жінок, третє – про гендерні квоти у владі та про сексистську рекламу піцерії.
«Аналізуючи цьогорічні конкурсні роботи, усі ми були приємно вражені великою кількістю якісних матеріалів. Це надзвичайно тішить, адже рівень гендерної чутливості і професійної майстерності журналістів і журналісток помітно зростає. І хоч іще трапляються стереотипні підходи до висвітлення гендерної тематики і стереотипні образи жінок, як-от «тендітна 20-річна дівчина», це вже абсолютно поодинокі випадки. Щороку нам усе важче обирати найкращих і ми запроваджуємо додаткові номінації. Щиро дякуємо всім учасницям і учасникам Конкурсу за вкрай важливі теми, які вони порушували в своїх матеріалах – сексизму, гендернозумовленого насильства, фемінізму, невидимості та стигматизації окремих груп жінок, реалізацію жінок у політиці, науці, в армії тощо. Завдяки цим матеріалам розвивається суспільство, стає більш обізнаним і менш дискримінаційним, вчиться поважати кордони і приймати різноманітність», – зазначає керівниця проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», координаторка Волинського прес-клубу Богдана Стельмах.
До складу журі Конкурсу входили:
Ольга Веснянка – правозахисниця, журналістка Громадського радіо;
Наталка Тарасенко – голова Житомирської обласної молодіжної громадської організації «Паритет», експертка з питань гендерної рівності;
Богдана Стельмах – координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики»;
Микола Ябченко – фахівець із комунікацій та управління знаннями Програми розвитку ООН, профемініст;
Оксана Ярош – голова ГО «Гендерний центр», гендерна експертка проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», професорка кафедри політології СНУ ім. Лесі Українки.
Повний перелік переможців у п’яти номінаціях ( кращі аудіоматеріали, відеосюжети, матеріали у онлайн-виданнях та у друкованих ЗМІ, матеріал у тематичному виданні) та двох спеціальних відзнаках («За актуалізацію рідко порушуваних тем» та «За актуалізацію теми гендерної рівності, фемінізму та протидії сексизму») можна переглянути тут.