«Детектор медіа» організовує дискусію «Яким буде майбутнє медіа в Україні?» в рамках BookForum у Львові

8 жовтня під час ювілейного 30-го літературного фестивалю та книжкового ярмарку Lviv BookForum «Детектор медіа» запрошує на дискусію про трансформацію українських медіа.

Модеруватиме дискусію Вадим Міський — блогер, медіаменеджер та програмний директор ГО «Детектор медіа», а учасниками стануть:

  • Наталія Лигачова, засновниця і шефредакторка інтернет-видання «Детектор медіа»;
  • Світлана Остапа, українська журналістка, голова Наглядової ради Суспільного мовлення, заступниця шефредакторки порталу «Детектор медіа»;
  • Дмитро Хоркін, член правління Суспільного мовлення, відповідальний за платформи радіо, ТБ та диджитал, медіаменеджер та журналіст;
  • Лєра Лауда, українська журналістка, співзасновниця агенції медійного зростання «Або», яка займається розвитком регіональної журналістики та допомагає монетизувати медіа на локальному ринку;
  • Сергій Гнєзділов, військовий ЗСУ, блогер, засновник «ВиделкаFest», ведучий «++podcast» на hromadske.

«Велика війна прискорила зміну звичок медіаспоживання українців, і повернення до довоєнного стану вже не буде. Утім, і воєнний медіаландшафт зміниться одразу після війни, — каже модератор дискусії та програмний директор «Детектора медіа» Вадим Міський. — На це впливатимуть технологічні, політичні, суспільні та глобальні зміни. Медіа матимуть шанс наростити впливовість, однак цим шансом скористаються не всі. Водночас є ризик, що серед тих, хто скористаються, опиняться неякісні ЗМІ. На дискусії про майбутнє українських медіа поговоримо про комунікацію з молодим поколінням, гіперлокалізацію медіа та гравців на цьому ринку, майбутнє радіо і телебачення, новостворених державних медіа. Разом з колегами окреслимо бажані обриси повоєнного медіаландшафту України».

Учасниця майбутньої дискусії, шефредакторка «Детектора медіа» Наталія Лигачова відзначає, що в умовах війни незалежна українська журналістика має бути повноцінним соціальним барометром, артикулюючи, доносячи голос суспільства, різних соціальних груп до влади та політиків. «Чи стали ми таким барометром? Чи більше скочуємося до пропаганди, стаючи в першу чергу рупором влади, а не громадян? Або, навпаки, ми занадто затято шукаємо “зраду”? При цьому інколи “ведемося” на зливи, спроби нами маніпулювати з боку недоброчесних політичних та бізнесових гравців. Як зробити так, щоб у недалекому майбутньому українська журналістика стала більш відповідальною за кожне слово та, головне, вмотивованою лише суспільним інтересом? Подискутуємо з колегами»,  — каже Наталія Лигачова.

До участі в дискусії запрошені представники українського медіаринку. Член правління Суспільного мовлення, відповідальний за радіо, телебачення та диджитал-платформи, Дмитро Хоркін зауважує, що за останні шість років Суспільне стало потужним учасником ринку і зараз є найбільшим виробником новинного контенту по всій країні, особливо в регіонах. «Російське вторгнення посприяло також зростанню слухання розмовного радіо і подкастів, де ми є ключовим гравцем. Однак чи буде таким медіаспоживання завтра? Очевидно, воно зазнаватиме подальших трансформацій. Як системна медіаінституція ми відстежуємо зміни і також змінюємося самі, для того щоб надавати аудиторії найбільш якісну та збалансовану інформацію у зручний спосіб», — каже Дмитро Хоркін.

Чекаємо вас 8 жовтня о 10:00 у Пороховій вежі, вул. Підвальна, 4.

Lviv BookForum відбудеться у змішаному форматі: наживо та онлайн. «Детектор медіа» цьогоріч є інформаційним партнером Форуму. Тож інформацію про найцікавіші дискусії, а також інтерв’ю з письменниками, журналістами та культурними діячами можна буде прочитати в нас на сайті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *