Онлайн-курси для журналістів презентували у Вінниці

Під час презентації подискутували про медичну та земельну реформу, а також про місцеві «війни» в процесі децентралізації.

Експерти ГО «Детектор медіа» презентували у Вінниці безкоштовні онлайн-курси для журналістів «Медіастандарти під час виборів» та «Конструктивне висвітлення реформ в регіонах». Це вже четвертий такий захід, попередні відбулись у Харкові, Чернігові та Полтаві.

«Коли ми бачимо результати виборів, то розуміємо, що часто громадяни голосують за чистий популізм, мислять емоціями, а не логічно, і тому легко ведуться на маніпуляції, фейки та порожні обіцянки. Завдання ж журналіста сьогодні ви вбачаємо у тому, аби давати людям у легкій формі об’єктивну інформацію про політику і реформи та навчати їх мислити критично», – сказала Світлана Чернецька, комунікаційна менеджерка ГО «Детектор медіа», пояснюючи, у чому експерти ГО вбачають корисність і важливість цих курсів.

Максим Скубенко

«А ви впевнені, що ви самі хочете навчитись працювати відповідно до стандартів чи мислити критично?», – розпочав з провокаційного запитання Максим Скубенко, редактор фактчекінгової платформи VoxCheck.

Він влаштував коротку палку дискусію між прихильниками та противниками земельної реформи, а потім частково спростував аргументи обох сторін. «Коли ти журналіст і володієш інформацією, то завжди будеш бачити плюси та мінуси реформи чи будь-якого явища. А як тоді подати інформацію, чи можна бути цілковито об’єктивним? Чи є право в журналіста просувати свої суб’єктивні переконання, ігноруючи деякі аргументи? Просто написати «за» і «проти» і не дати висновок? Так люди хочуть, щоб журналістський матеріал давав їх якесь розуміння реформи, просто виклад фактів їх не влаштує. От і думайте, що з цим робити», – ставив запитання для роздумів Максим Скубенко.

Ярослав Зубченко

Ярослав Зубченко, експерт ГО «Детектор медіа» наголосив на тому, що люди споживають пасивно інформацію з телевізора і часто не усвідомлюють того, як їм вкладають через екрани певний меседж.«Ручні» експерти, псевдосоціологи, провокативні заяви, чистий популізм, маніпуляції – далеко не повний перелік того, за рахунок чого на каналах просувають свої думки. Про стандарти журналістики рідко доводиться говорити. Однак мусять бути медіа, які на противагу цього даватимуть людям адекватну об’єктивну інформацію», – сказав Ярослав Зубченко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *